Економіка США падає другий квартал поспіль: одна з основних причин – інфляція

Четвер, 28 липня 2022, 16:36 -


Інновації в дії

Економіка США скорочується другий квартал поспіль, підвищуючи шанси на рецесію – ВВП впав на 0,9% у річному вимірі.

Про це пише Bloomberg.

Тенденція до скорочення ВВП пояснюється тим, що інфляція, яка тривала десятиліття, підірвала споживчі витрати, та підвищення процентних ставок Федеральної резервної системи завадило діловим інвестиціям і попиту на житло.

Згідно з попередньою оцінкою Міністерства торгівлі, валовий внутрішній продукт впав на 0,9% у річному вимірі після падіння на 1,6% за перші три місяці року.

Особисте споживання, найбільша частина економіки, зросло на 1%, що є уповільненням порівняно з попереднім періодом. Виробництво впало в другому кварталі через слабкий попит.

Натомість середній прогноз в опитуванні економістів Bloomberg передбачав зростання ВВП на 0,4% і зростання споживчих витрат на 1,2%.

Ключовий показник основного попиту, який виключає компоненти торгівлі та запасів – остаточні продажі внутрішнім покупцям з поправкою на інфляцію – впав на 0,3% у другому кварталі порівняно з 2% зростанням у попередній період.

У звіті показано, як інфляція підірвала купівельну спроможність американців, а більш жорстка монетарна політика ФРС послабила чутливі до процентних ставок сектори, такі як житлове будівництво. Ця слабкість, ймовірно, піддасть жару в і без того гарячу дискусію про те, чи увійдуть США в рецесію.

Дані про ВВП показали, що витрати на послуги прискорилися до 4,1% у річному вимірі, хоча витрати на товари скоротилися на 4,4%. 

Інвестиції в житлове будівництво впали на 14% щорічно, що є найбільшим падінням з початку пандемії та відображає те, наскільки висока вартість запозичень разом із стрімкою інфляцією вплинула на ринок житла. Продажі падають місяцями, і будівельники все більше сумніваються щодо майбутнього попиту.

Також звіт продемонстрував, що торгівля додала 1,43% до відсоткової зміни ВВП, тоді як зміна запасів зменшилася на 2%.

Нагадуємо:

Федеральний резерв США вдруге поспіль підвищив ключову ставку одразу на 75 базисних пунктів до діапазону 2,25%-2,5%, з метою приборкати дедалі швидшу інфляцію в країні.

нфляція у Сполучених Штатах перевищила прогнози економістів та зросла до 9,1% – це найвищий показник з 1981 року. Як наслідок, ринок припускав, що ФРС у липні могла підвищити облікову ставку одразу на 100 базисних пунктів.

Представники ФРС заявляли, що хочуть досягти діапазону ставки від 3,25 до 3,5% до кінця року. Інвестори наразі очікують побачити дещо більший діапазон від 3,5% до 3,75% до кінця року.

Минулого місяця Федеральна резервна система підвищила ключову ставку на 0,75 процентного пункту до діапазону 1,5-1,75%. Це стало найбільшим одномоментним підвищенням процентних ставок із 1994 року, і спричинило не лише обвал ринків через страх рецесії, але й активне зміцнення долара проти інших валют.