США розслідують китайську Huawei щодо перехоплення даних із військових баз – Reuters
Інновації в дії
США проводять розслідування щодо китайського телеком виробника Huawei через побоювання, що обладнання компанії може перехоплювати і передавати Китаю приватну інформацію з військових баз.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на двох співрозмовників, знайомих із процесом.
Американська влада стурбована тим, що Huawei може отримати конфіденційні дані про військові навчання та стан готовності баз і персоналу за допомогою обладнання на американських вежах стільникового зв’язку, оснащених його обладнанням. Штати побоюються, що Huawei може перехоплювати конфіденційну інформацію з військових баз і ракетних шахт, і передавати її до Китаю.
У квітні 2021 року Міністерсво торгівлі США викликало Huawei до суду, щоб дізнатися про політику компанії щодо обміну даними, які її обладнання може отримувати з мобільних телефонів, з іноземними сторонами. Зокрема, йдеться про повідомлення та геолокаційні дані.
Вісім нинішніх і колишніх урядовців США заявили, що розслідування відображає тривалу стурбованість національною безпекою щодо компанії, яка вже потрапила під низку обмежень США в останні роки.
Якщо Міністерство торгівлі визначить, що Huawei становить загрозу національній безпеці, санкції можуть вийти за межі накладених Федеральною комісією зв’язку обмежень. Штати можуть заборонити всі транзакції США з Huawei, вимагаючи від телекомунікаційних операторів США швидко позбутися всього обладнання компанії.
Брендан Карр, один із п’яти уповноважених Комісії, сказав, що вишки мобільного зв’язку навколо авіабази Мальмстром у штаті Монтана – однієї з трьох, які контролюють ракетні поля в Сполучених Штатах – працюють за технологією Huawei.
Нагадуємо:
Президент США Джо Байден підписав закон, який забороняє китайським технологічним компаніям Huawei та ZTE отримувати ліцензії на нове обладнання від регуляторів США.
У США Huawei звинувачують в шпигунстві і роботі на китайські спецслужби. Вашингтон заборонив компаніям в США співпрацювати з Huawei за більшістю напрямків та вважає компанію загрозою своїй національній безпеці.