Україна може незабаром отримати понад 4 мільярди доларів від МВФ та Світового банку
Інновації в дії
Світовий банк готує для України пакет допомоги на 3 млрд дол на найближчі місяці, а наступного тижня МВФ ухвалить рішення про екстрене фінансування обсягом до 1,4 млрд дол.
Про це йдеться у спільній заяві Міжнародного валютного фонду та Світового банку.
"Наші установи працюють разом, щоб підтримати Україну на фронтах фінансування та політик, і терміново збільшують свою підтримку", – заявили в МВФ.
Фонд реагує на запит української сторони щодо екстреного фінансування, який наша Рада директорів розгляне наступного тижня.
У рамках Rapid Financing Instrument (RFI) Україна може отримати до 1,4 млрд доларів, тобто 50% квоти в МВФ.
"Крім того, ми продовжуємо працювати над українською програмою Stand-By Arrangement, згідно з якою з цього моменту до кінця червня доступні додаткові 2,2 млрд дол", – продовжили у фонді.
Група Світового банку, водночас, готує пакет допомоги обсягом 3 млрд дол на найближчі місяці, починаючи з екстреної бюджетної підтримки на щонайменше 350 млн дол, який Рада директорів розгляне цього тижня.
За цим траншем послідує ще 200 млн дол швидкої допомоги на охорону здоров’я та освіту. Цей пакет міститиме мобілізацію коштів від кількох сторін, і СБ вітає анонсовану підтримку від багатьох двосторонніх партнерів.
У фонді зазначили, що війна, розв’язана Росією проти України, уже спричинила наслідки для інших країн.
Споживчі ціни швидко зростають і матимуть наслідком вищу інфляцію, яка найбільше зачепить групи з низьким доходом. Перебої на фінансових ринках лише погіршуватимуться з продовженням війни на додачу до впливу від економічних санкцій проти РФ.
Нагадуємо:
Голова Національного банку України звернувся до представників Міжнародного валютного фонду з проханням надати додаткове фінансування за програмою екстреної підтримки фонду для його держав-членів.
Наразі в Україні триває віртуальна місія МВФ, яка мала б погодити третій перегляд програми. Залишок за поки що чинною програмою stand-by становить 2,2 млрд дол.