"ГарПок" продав компаніям Ахметова і Коломойського електроенергії на 400 мільйонів з дисконтом

Четвер, 17 лютого 2022, 15:55 -


Кінець епохи офшорів
Колаж: 24 канал

ДП "Гарантований покупець" 14 лютого продав на біржі 205 тисяч МВт-г електроенергії на 444 млн грн (без ПДВ).

Про це йдеться на сайті "Української енергетичної біржі".

Електроенергію реаліували за двосторонніми договорами по 2 170 грн за МВт-г, період постачання - із 17 по 28 лютого.

Як пишуть "Наші гроші" з посиланням на джерела, по ходу аукціону лоти продажу були укрупнені, що відсікло дрібних трейдерів.

За даними біржі, місячні індекси ринку двосторонніх договорів у лютому становлять 2636 грн за МВт-г.

Таким чином, "Гарантований покупець" продав електроенергію дешевше на 466 грн за МВт-год або 21% від ринкових показників.

А втрати від угоди можна оцінити у 95 млн гривень.

Електроенергію викупили групи Ріната Ахметова та Ігоря Коломойського.

Доповнено.

У Д.Трейдінг заявили, що купують електроенергію "виключно на конкурентних прозорих умовах". Далі - пряма мова:

"Д.Трейдінг вкотре наголошує, що купує електроенергію виключно на конкурентних прозорих умовах за цінами, визначеними балансом попиту та пропозиції на організованих сегментах ринку е/е. Маніпулятивні висновки щодо, начебто, "змови учасників торгів" під час реалізації Гарантованим покупцем е/е є абсолютно необгрунтованими, базуються на припущеннях, які суперечать ринковій логіці і направлені на свідоме введення в оману аудиторії.

Гарантований покупець провів відкритий аукціон, на участь в якому могли подати заявки усі бажаючі учасники ринку. За результатами цього аукціону чітко видно, що ціна реалізації ресурсу Гарантованим покуцпем склала 2170 грн/МВтг, що приблизно на 10% вище поточних спотових цін в Україні і майже в 15 разів вища тої ціни, по якій Гарантований покупець придбав е\е в Енергоатома (150 грн/МВтг).

Також звертаємо увагу, що в умовах значної волатильності ринку практично всі учасники у своїх торгових стратегіях орієнтуються на ціни на ринку "на добу наперед", як такому, що максимально точно і реально відображає актуальну ситуацію на ринку і поточну цінову кон’юнктуру".

Економічна правда