Мінфін зміг продати держоблігацій лише на 70 мільйонів попри вищі ставки
Кінець епохи офшорів
Міністерство фінансів на аукціоні продажу облігацій внутрішньої держпозики зміг залучити лише 66 млн грн.
Про це йдеться у результатах аукціону на сайті Мінфіну.
Інвесторам відразу пропонували лише два випуски гривневих ОВДП з терміном обігу пів року та рік зі ставками 11,6% (+10 б.п.) та 11,93% (+0 б.п.) відповідно.
Якщо за першим випуском Мінфін задовольнив усі заявки, до за більш "довгим" – 7 з 8 заявок. Переважно увага зосередилася на більш "короткому" випуску, від продажу якого бюджет отримав 55 млн грн.
Нагадаємо, що у зв’язку з повідомленнями про ризик наступу РФ, українські активи повторили січневе падіння. Як наслідок, Україна втратила доступ до зовнішніх запозичень, що призвело до труднощів залучати кошти на і на внутрішньому ринку.
Протягом останніх аукціонів Мінфін мусив підвищувати ставки, при цьому інвестори відмовляються купувати "довгі" папери з терміном погашення понад рік.
Зауважимо, що на 15 лютого нерезиденти скоротили свій портфель ОВДП на 0,25 млрд доларів.
Нагадуємо:
Міністерство фінансів на аукціоні 8 лютого продало облігацій внутрішньої держпозики на 2 096 млн в еквіваленті, а 1 лютого – всього 213,8 млн грн в еквіваленті.
За підсумками січня Україна виконала лише 24% плану запозичень.
Причиною цьому є ситуація на зовнішніх фінансових ринках на тлі ризику ескалації. Україні стало складніше залучати кошти ще з середини листопада, але в січні обвал українських єврооблігацій призвів до того, що країна втратила доступ до іноземних ринків капіталу.
Зокрема, після повідомлень про скасування авіаперевезень та вивезення посольствами низки країн своїх громадян з України через ризик ескалації, українські активи знову стрімко впали. Дохідність євробондів сягнула 28%, а курс – 29 грн за долар.
Читайте детальніше: Курс гривні та євробонди обвалилися: чому це відбувається знову
Поки всі панікують, Україна скуповує свої борги. Що відбувається?