70% українських роботодавців готові спробувати перейти на 4-денний робочий тиждень – дослідження
Інновації в дії
71,3% українських роботодавців готові розглянути перехід на 4-денний робочий тиждень як експеримент, при цьому 52,5% роботодавців вважають реалістичною можливість ввести 4-денний робочий тиждень в Україні.
Про це свідчать результати опитування, яке провів сайт пошук роботи Jooble.
Зазначається, що у рамках експерименту йдеться про перелаштування внутрішніх процесів таким чином, щоб продукт чи послуга, яку надає бізнес, залишилася доступною для клієнтів без змін.
Але 28,7% не готові експериментувати зі зміною графіку співробітників.
Згідно з опитуванням, більша частина респондентів - 52,5% роботодавців - вважають реалістичною можливість ввести 4-денний робочий тиждень в Україні. Водночас 47,5% визнають ідею нереалістичною для нашої країни.
"Серед можливих перспектив для компанії при переході на 4-денний робочий тиждень більша частина респондентів - 72% - відповіли, що це дасть більше свободи для працівників у вирішенні особистих питань.
Крім того, роботодавці зазначили, що це допоможе: зменшити офісні витрати компанії, наприклад, на електроенергію чи папір, оптимізує бізнес-процеси при меншій кількості робочих годин, підвищить лояльність співробітників до компанії, допоможе швидше розв'язувати робочі задачі та збільшить самодисципліну", - йдеться у повідомленні.
87,8% опитаних Jooble роботодавців зазначили, що вони готові залишити незмінною зарплату своїм співробітникам при зменшенні кількості робочих годин. При цьому, 12,2% вважають, що зарплату логічно зменшити в такому випадку.
Водночас 28,7% роботодавців, які не готові розглянути перехід на 4-денний робочий тиждень у своїй компанії, як експеримент, зазначили, що це пов'язано з тим, що: діяльність компанії не підходить для такого формату роботи, зменшить доходи компанії, уповільнить різні процеси у компанії, зменшить контроль за роботою співробітників.
Дослідження провели аналітики Jooble на основі опитування 345 українських роботодавців у період з 8 червня по 8 липня 2021 року.
Читайте також: Чотириденний робочий тиждень чи 120 годин на тиждень. Як люди працюватимуть невдовзі
Дослідження Microsoft: 7 змін у роботі, до яких має пристосовуватися кожен керівник
Економічна правда