Шевченко прокоментував хвилю звільнень з НБУ
Ідеї, які змінюють міста
Голова НБУ Кирило Шевченко, коментуючи хвилю звільнень з Нацбанку, назвав її "PR-кампанією як спробу здійснити політичний тиск на НБУ".
Про це він сказав в інтерв'ю Financial Times.
Газета пише, що з моменту призначення Шевченка рік тому Нацбанк залишили близько 30% топ-менеджерів. Зокрема, голова департаменту ліцензування НБУ та вісім колег заявили про звільнення, поскаржившись на недостатню прозорість та самостійність, а також на концентрацію рішень в "одних руках".
"Я був розчарований, дізнавшись про це зі ЗМІ, а не від самих колег. Я розглядаю цю піар-кампанію з приводу відставок як спробу чинити політичний тиск на НБУ", - сказав Шевченко.
Він додав, що НБУ відіграє "дуже важливу" роль в економіці. Шевченко додав, що політичний тиск на НБУ "має руйнівний і небезпечний вплив".
"Без подальшої антикорупційної реформи було б дуже важко захистити права кредиторів та права інвесторів в Україні.
Однією з моїх цілей є захист реформи корпоративного управління в державних банках. Інакше майбутня приватизація ніколи не відбудеться", - резюмував голова НБУ.
Нагадаємо:
Напередодні стало відомо, що команда керівників Департаменту ліцензування повним складом подала керівництву НБУ заяви про звільнення через "відхід регулятора від стандартів роботи".
У коментарях до його заяви про свою відставку з Нацбанку почали оголошувати й інші працівники НБУ, зокрема й керівники департаментів.
Згодом стало відомо, що звільнені працівники НБУ вирішили перенести свій останній робочий день з 16 липня на 1 вересня. На час до кінця літа вони вирішили взяти відпустки. У самому Нацбанку поскаржилися, що такі рішення їхніх колишніх працівників блокують проведення конкурсів на ключові посади у департаменті ліцензування.
Читайте також: Картковий будинок на Інститутській: що відбувається в НБУ та до чого тут справа Приватбанку
Страхи і ненависть в НБУ: чи виправдав Шевченко сподівання Зеленського
Економічна правда