Завершився термін дії постанови уряду про обмеження ціни на газ
Кінець епохи офшорів
31 березня завершився термін дії постанови від 18 січня 2021 року, якою уряд запровадив граничну ціну на газ для населення в 6,99 грн за кубометр (із 1 лютого по 31 березня 2021 року).
З 1 квітня ціна для побутових споживачів має повернутися до ринкового рівня.
Газопостачальні компанії почали публікувати свої тарифи на квітень – проте чимало компаній залишили ціну на тому ж рівні. Водночас, 5 компаній оприлюднили ціни вище за березневий тариф.
Зокрема, найнижчі ціни у квітні будуть у "Нафтогазі" – 6,86 грн/кубометр, стільки ж проситиме компанія "Галнафтогаз". Два постачальники встановили тариф на рівні 6,75 грн/кубометр, одна – 6,88 грн/кубометр.
Чимало постачальників, зокрема регіональні газзбути, озвучили ціну в 6,99 грн за кубометр.
Найвищі ціни встановили "Маргаз" – 8,25 грн та "Азовгаз" – 8,85 грн за кубометр.
Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" у квітні збереже ціну природного газу для населення на поточному рівні 6,86 грн/ кубометр, ціна газу у рамках постачальника "останньої надії" на квітень також збережеться на березневому рівні 6,99 грн/кубометр.
Нагадаємо:
Повернення до контролю над цінами на газ є не лише вкрай неефективним способом субсидування домогосподарств, але й призводить до зловживання ресурсами через корупцію і стримування впровадження енергоефективності, заявили в МВФ.
Повідомлялось, що Міненерго не планує подовжувати дію обмеження ціни на ринку газу у 6,99 гривень за кубометр, яке встановив Кабмін на лютий-березень для побутових і низки інших споживачів.
Нацкомісія з тарифів (НКРЕКП) схвалила постанову, якою пропонується запровадити річний тариф для постачальників з 01 травня 2021 року по 30 квітня 2022 року.
Річна ціна на газ для населення може почати діяти з 1 травня поточного року і діятиме по 30 квітня наступного року.
Прем'єр Денис Шмигаль заявив, що вже у другому кварталі цього року постачальники мають представити річні продукти.
Читайте також: Прощавайте, 6,99 за кубометр: що буде з цінами на газ для населення та як працюватиме річний продукт
Економічна правда