Мінфін США може зняти санкції з компанії Дерипаски, якщо той відмовиться від контролю

Понеділок, 23 квітня 2018, 17:40


Ідеї, які змінюють міста

Мінфін США може зняти санкційні обмеження з "РусАла", якщо основний власник компанії Олег Дерипаска перестане контролювати компанію.

Це випливає з заяви OFAC, опублікованої в понеділок, передає "Інтерфакс-Україна".

Дерипаска зараз контролює 48,13% "РусАла". Він міг збільшити частку до 56,88% після конвертації 8,75% акцій "Русала", що належать Glencore, в GDR En + (де Дерипасці належить 66%), але Glencore відразу після введення санкцій відмовилася від угоди.

Відповідно до правил OFAC, сторони [включені в SDN list компанії] можуть бути видалені в разі зміни обставин, які привели до їх включення, пояснює Мінфін США.

У випадку з "РусАлом", для цього необхідно "відсутність іншої несприятливої ​​інформації" та відповідність дійсності фактів в петиції про виключення з SDN.

"Шляхом для Сполучених Штатів зі звільнення від санкцій є позбавлення або припинення контролю Олега Дерипаски над "Русалом", - випливає з пояснень OFAC.

Нагадаємо, Сполучені Штати ввели санкції проти російських бізнесменів і чиновників з "кремлівського списку".

До санкційного списку, зокрема, потрапили мільярдер Олег Дерипаска і голова ради директорів групи компаній "Ренова" Віктор Вексельберг, який, за оцінками Forbes, є найбагатшою людиною Росії.

Крім того, під санкції потрапили компанії En+, "Ренова", "Русал", "Російські машини", "Рособоронекспорт" і ще вісім російських компаній, а також bfinance, пов'язана з Дерипаскою. Американським компаніям і громадянам заборонено займатися з ними бізнесом.

За один день найбагатші російські бізнесмени зі списку Forbes втратили понад 12 млрд доларів через санкції.

Рекомендуємо почитати: Чорний лебідь для російських олігархів: чому всі говорять про нові санкції США

Економічна правда