Українська правда

ЄЦБ рекомендує ЄС не впадати в "зайвий оптимізм"

3 березня 2012, 17:27

Про необхідність продовжувати наполегливу боротьбу з кризою і не впадати в "зайвий оптимізм і навіть ейфорію" попередив сьогодні лідерів країн Євросоюзу глава Європейського центрального банку Маріо Драги.

Зустріч у верхах ЄС, згідно із заявами ряду провідних європейських політиків, стала "поворотною", коли Євросоюз вийшов з дворічної фінансової кризи єврозони, передає "Итар–Тасс".

Президент Франції Ніколя Саркозі відзначив, що "ми перевертаємо сторінку, фінансова криза закінчилася, хоча економічна - ще ні".

У свою чергу президент Євросоюзу Херман Ван Ромпей заявив, що "нижня точка кризи вже пройдена і зараз від надзвичайних заходів з фінансової стабілізації ЄС переходить до реалізації стратегії економічного зростання".

"В умовах, коли буря на фінансовому ринку єврозони трохи вляглася у зв'язку із затвердженням другої програми допомоги Греції, лідери Євросоюзу намагаються переконати себе і весь світ у тому, що найгірше вже позаду", - відзначають в коридорах Євроради.

Однак Маріо Драгі вважає, що "ситуація як і раніше залишається нестійкою, оскільки продовжує зберігатися невизначеність у відношенні ряду країн єврозони".

Він попередив, що "передчасний оптимізм" здатний призвести до відмови урядів деяких країн єврозони від продовження реалізації політики жорсткої економії.

Як зазначив європейський аналітик, діловий світ "починає ставити питання щодо економічного становища в Іспанії".

Іспанський прем'єр-міністр Маріано Рахой заявив, що дефіцит держбюджету його країни становитиме в поточному році 5,8% ВВП, а не 4,4%, як це було раніше узгоджено з Єврокомісією.

Додатковим свідченням підвищеної невизначеності ситуації стали опубліковані ЄЦБ дані, згідно з якими банки ЄС помістили на його депозитні рахунки в минулий четвер рекордну суму в 776,9 млрд євро.

Значна частина цих грошей це вільні кредити, які 800 банків ЄС отримали напередодні - в середу - від того ж ЄЦБ.

Сума виданих 3-річних позик становила також рекорд - 529 млрд євро.

Як зазначає в зв'язку з цим лондонська газета "Файненшл таймс", банки вважають за краще зараз депонувати гроші на рахунках ЄЦБ, а не вкладати їх у реальну економіку Євросоюзу.