Митний союз хоче проконсультувати Україну, як їй домовлятися з Євросоюзом
Україна повинна проводити консультацiї з державами-учасниками Митного союзу i з Росiєю перед пiдписанням угоди про зону вiльної торгiвлi (ЗВТ) з Євросоюзом.
Про це заявив вiдповiдальний секретар комiсiї Митного союзу Сергiй Глазьєв, передає "Інтерфакс-Україна".
"Маю сказати, що українське керiвництво офiцiйно ухиляється поки що вiд проведення будь-яких переговорiв щодо участi в наших iнтеграцiйних процесах i, як ми бачимо, продовжує стару лiнiю ... - зону вiльної торгiвлi з Європейським Союзом", - сказав вiн.
Українське керiвництво також не проводить консультацiй нi з Митним союзом, нi з Росiєю щодо можливих наслiдкiв участi України в ЗВТ з ЄС, наголосив Глазьєв.
"Взагалi кажучи, за тiєю угодою, пiдписаною в Санкт-Петербурзi мiсяць тому, будь-яка сторона, якщо вона укладає з якоюсь третьою стороною, тим бiльше такої великою як ЄС, преференцiйну угоду про ЗВТ, вона зобов'язана провести консультацiї з партнерами", - наголосив відзначив Глазьєв.
При цьому вiн додав: "Ми, звичайно ж, не можемо бути байдужими до того, на яких умовах Україна має намiр пiдписувати угоду про вiльну торгiвлю з Євросоюзом ... Є ризики, що входження України у вiдносини вiльної торгiвлi з Європою призведе до розмивання вiдносин вiльної торгiвлi з Митним союзом та iншими державами СНД, якi цю угоду пiдписали".
За словами Глазьєва, безпосереднiй ефект участi України в Митному союзi з Росiєю, Бiлоруссю i Казахстаном надав би можливiсть збалансувати Українi свої платiжнi стосунки з зовнiшнiм свiтом за рахунок полiпшення торгiвлi приблизно на 9 млрд доларів.
За його словами, Українi необхiдно ухвалити полiтичне рiшення про участь у Митному союзi та єдиному економiчному просторi в рамках СНД.
Глазьєв зазначив, що українському суверенiтету бiльше загрожує участь в ЄС, що пiдтверджується нинiшньою ситуацiєю в деяких країнах ЄС, де нацiональний уряд фактично очолюють єврокомiсари.