Світові ринки: борги Еллади
Європейські ринки акцій закрилися підвищенням завдяки вірі інвесторів в те, що Греція отримає черговий транш від міжнародних кредиторів. Акції банків зросли на очікуваннях того, що схвалення заходів економії в парламенті доможе уникнути дефолту Афін.
Грецький парламент прийняв рішення скоротити державні витрати на 28,4 мільярдів євро і збільшення податків.
Ця подія послабилa побоювання інвесторів відносно боргових проблем країни, які були одним з найбільш негативних чинників на фондовому ринку останнім часом.
Греція знайшла вихід
Минулого тижня спала напруга на міжнародних фондових майданчиках завдяки хорошим новинам з Греції.
"Оскільки парламент країни схвалив пакет жорстоких урядових реформ", - розповів "ЕП" глава департаменту торгівлі ІК BG Capital Вадим Самар.
Фактично це означає, що незабаром Греція зможе отримати фінансову допомогу від МВФ та країн-членів Єврозони.
За словами аналітика ІГ "Сократ" Олена Ходаківська, Грецький парламент прийняв рішення скоротити державні витрати на 28,4 мільярдів євро і збільшення податків.
Таким чином, ця подія послабила побоювання інвесторів відносно боргових проблем країни, які були одним з найбільш негативних чинників на фондовому ринку останнім часом.
Зокрема, європейські ринки акцій закрилися підвищенням завдяки вірі інвесторів в те, що Греція отримає черговий транш від міжнародних кредиторів. Акції банків зросли на очікуваннях того, що схвалення заходів економії в парламенті доможе уникнути дефолту Афін.
"Банківський сектор також підтримала новина про те, що влада Німеччини обговорять зі страховиками і банками "французьку модель" участі приватного сектора в пролонгації боргів Греції", - управляючий директор інтернет-брокера Gainsfort online Олексій Обруч.
Згідно з даними Bloomberg, обсяг фінансової допомоги від ЄС та МВФ для Греції може скласти близько 45 мільярдів євро. Загальна сума фінансових потреб країни в 2012-2014 роках оцінюється в 170 мільярдів євро.
A 57 мільярдів євро з цієї суми можуть бути покриті за рахунок допомоги, отриманої країною в минулому році, i 30 мільярдів євро будуть залучені за рахунок продажу активів. Також, ще 30, можливо, буде отримано завдяки реструктуризації наявної заборгованості. Залишок повинен бути покритий новими кредитами ЄС і МВФ.
Зовнішня макростатистика виявилася негативною, відображаючи уповільнення світової економіки. Роздрібні продажі в Німеччині показали істотний спад. Споживчі витрати у Франції так само показали негативну динаміку.
Поряд з цим зниження числа безробітних у Німеччині виявилося нижчим за прогнози аналітиків, що вказує на уповільнення найбільшої економіки Європи. Так само ринок праці США показав зростання первинних звернень за допомогою з безробіття.
Однак зниження напруги на борговому ринку Європи продовжує надавати позитивний вплив на ринок.
У четвер підтримку індексам надали дані з Чиказького індексу ділової активності, який збільшився до 61,1 пункту, що значно перевершило очікування ринку.
"Важливою подією для ринків також стало згортання політики кількісного пом'якшення в США. Попередні оцінки її ефективності з боку ФРС тижнем раніше розчарували ринок", - розказав Самар.
В п'ятницю ринки позитивно реагували на несподіване зростання індексу економічних умов ISM у виробничій сфері США до 55,3 пунктів, тоді як аналітики очікували зниження до 51,8 пункту.
Україна: Метінвест інвестував у ринок
Український ринок акцій також зростав завдяки позитивній динаміці європейських фондових майданчиків, за підсумками тижня індекс Української біржі підвищився на 3,05%. За словами Олексія Обруча, індекс показав технічне зростання на тлі двох днів росту світових майданчиків.
"Боротьба велася навколо рівня в 2300 пунктів. Цей рівень опору вдалося подолати. Але обсяги торгів низькі і це ознака не довговічності зростання. В цілому на ринку спостерігається слабка негативна динаміка", - сказав Обруч.
Лідером зростання стали акції Єнакіївського метзаводу, що подорожчали на 9,34%.
"Основне зростання припало на торговельну сесію п'ятниці, 1 липня, після публікації новин про наміри Метінвест Холдингу інвестувати близько 200 мільйонів гривень в модернізацію підприємства", - розповів Вадим Самар.
Гірше ринку за підсумками тижня виглядали папери Укрсоцбанку, що подешевшали на 2,06% у зв'язку зі стабільно низьким попитом на папери компанії.
Важливою новиною стало повідомлення "Української біржі" про те, що з 7 липня 2011 року "вводяться в обіг опціони на ф'ючерс на Індекс українських акцій з датою виконання раз на місяць".
Головна відмінність місячних опціонів від квартальних в тому, що вони мають меншу тимчасову вартість і, як наслідок, менший розмір премії, що робить їх більш цікавими для активних гравців.
Поява "коротких" інструментів значно збільшить кількість можливих опціонних стратегій і сприятиме підвищенню ліквідності на терміновому ринку.
Поточний тиждень
Початок наступного тижня буде досить млявим у зв'язку з тим що американські фондові майданчики будуть закриті через святкування Дня незалежності.
Серед важливої статистики наступного тижня варто відзначити дані з промислового виробництва Німеччини і дані з ринку праці США.
У зв'язку з тим, що на американській фондовій біржі в понеділок вихідний, очікується відкриття ринку на рівні нижче 2320. Індекс UX перебуватиме між рівнями 2300-2350 пунктів.
"Якщо залишиться позитивний зовнішній фон, український ринок все ще може зрости до 2400 пунктів. Але обсяги торгів низькі, тому зростання буде не довговічний", - прогнозує Олексій Обруч.