Святковий маркетинг в умовах війни
«Не на часі» – слова, які стали не тільки частиною лексикону кожного українця, а ще й одним із популярних пошукових запитів. Сьогодні ми ставимо під сумнів навіть найпростіші радощі життя та привітання зі святами.
Як бути українському бізнесу зі святковим маркетингом, чи доцільно вітати клієнтів та які подарунки при цьому обирати?
Про те, наскільки українці вагаються у прийнятті коректних рішень сьогодні, свідчить поява пошукового запиту «не на часі». Як бачимо, до війни його не існувало.
Попри всі виклики та значний психологічний тиск, спричинений війною, бажання українців дарувати радість близьким залишається незмінним. Про це свідчить динаміка пошукових запитів, пов’язаних з подарунками, яка сьогодні перевищує довоєнні показники.
Однак на третьому році повномасштабного вторгнення український бізнес все ще стикається з дилемою: як проводити святкові кампанії, наскільки це доречно?
Причини відмови від корпоративних подарунків клієнтам та партнерам
Зміна пріоритетів: війна змістила фокус споживачів на більш нагальні потреби, а економічні труднощі змусили багато компаній скоротити витрати на маркетинг, включно із подарунками для клієнтів.
Соціальна відповідальність: деякі компанії вважають, що кошти, які могли б піти на подарунки, краще направити на допомогу постраждалим від війни.
Небажання відволікати увагу від важливих питань: підтримка війська є пріоритетом для більшості українців, і компанії не хочуть відволікати увагу від цієї теми.
Які є «за» у виборі, чи вітати клієнтів
Корпоративні подарунки — це більше ніж формальна ввічливість. Це інвестиція в побудову довготривалих відносин з клієнтами та партнерами.
Також через подарунки компанія може передати свої цінності. Це дозволить клієнтам ідентифікувати себе з брендом на більш глибокому рівні та відчути емоційний зв’язок.
Наприклад, якщо компанія має екологічну складову, подарунок може бути виготовлений з відповідних матеріалів або пов’язаний з благодійними внесками в екологічні проєкти. Для IT-компанії це може бути гаджет з логотипом, що підкреслює інноваційність бренду.
У складних обставинах позитивні емоції, які приносять знаки уваги, піднімають моральний дух та допомагають людям краще справлятися зі стресом.
Які подарунки обрати?
При підготовці подарунків цього року ми обирали товари виключно українських виробників. Ми стоїмо за ідею, що підтримувати економіку країни можна не лише роботою та донатами, а й купуючи українське.
Багато людей змушені економити, тому особливо актуальними стають подарунки, які поєднують в собі практичне застосування і емоції. Це може бути якісний український продукт для повсякденного вжитку и роботи, сертифікат на послугу або підписка на онлайн-курс.
При виборі подарунків враховуйте індивідуальні уподобання клієнтів, характерні ніші бізнесу, а також корпоративні цінності та поточну ситуацію в країні.
Ось кілька прикладів:
-
Смаколики, косметика, одяг, аксесуари та інша продукція від українських виробників, прибуток від яких повністю або частково йде на благодійність, на підтримку війська.
-
Подарунки, що направлені на популяризацію української культури та підкреслюють нашу єдність: світильник у формі української карти з ексклюзивним дизайном, книга чи гра про Україну, одяг з національною символікою.
-
Практичні подарунки для повсякденної рутини. Вони також можуть бути наповнені цікавими сенсами і відображати цінності компанії: щоденник із надихаючими цитатами, термос із мотиваційним написом, комплект із теплим пледом.
-
Знаки уваги, що дарують емоції: листівка з подякою, сертифікати на майстер-класи або квитки в музей, рослина в горщику, набори для ароматерапії або масажу, підписка на аудіокниги або медитації.
При виборі подарунка варто уникати:
-
Речей, що пов’язані з розвагами та гумором.
-
Символів розкоші: зараз важливо саме підтримувати один одного, тому краще уникати надмірностей.
-
Подарунків, які нагадують про війну: зброя, військова атрибутика тощо. Навіть сувеніри із зображенням на військову тематику можуть викликати негативні емоції.
Нагоди для вираження вдячності через подарунок
Приводи для подарунків клієнтам та партнерам можуть бути різноманітними. Вони залежать від багатьох факторів, таких як тип бізнесу, цільова аудиторія, бюджет та корпоративна культура.
Свята та ювілеї
-
Новорічні свята: традиційний привід для вираження вдячності за співпрацю та побажання успіхів у новому році.
-
День народження компанії: хороша нагода підкреслити досягнення та подякувати за підтримку.
-
Професійні свята: наприклад, День бухгалтера, День юриста тощо.
-
Особисті свята клієнтів або партнерів: якщо відомо про їхні дні народження або ювілеї компаній, тоді також можна зробити персоналізований подарунок.
Маркетингові кампанії
-
Залучення нових клієнтів: подарунок може стати приємним бонусом для нових клієнтів.
-
Стимулювання продажів: наприклад, подарунок за покупку товару або оплати послуги на певну суму.
Вираження вдячності
-
Подяка за лояльність: для клієнтів, які часто здійснюють покупки та співпрацюють з компанією протягом тривалого часу.
-
За рекомендації: коли клієнт рекомендує компанію своїм друзям або колегам. Надав відгук.
-
За участь в активностях кампанії: заповнення анкет, участь у фокус-групах тощо.
Святковий маркетинг під час війни – це вже не стільки про продажі, скільки про прояв емпатії та розуміння потреб наших клієнтів.
Це про те, щоб показати: ми разом долаємо виклики і рухаємося до спільної мети – перемоги. Щирий прояв турботи завжди на часі, особливо коли кожен з нас відчуває потребу у підтримці.