Півтора року тому Андрій Богатир відкрив у Полтаві заклад, де зібрав більше 300 настільних ігор, сотні відеоігор для старих ігрових приставок та велику кількість коміксів. Ігрова кімната працює у форматі антикафе, де можна придбати напої та провести час із друзями за грою.
Відкрити заклад вдалося завдяки державній грантовій підтримці Власна Справа, яку впроваджує Міністерство економіки України.
Економічна правда в межах спецпроєкту розповідає історії підприємців, які відкрили новий або розширили свій бізнес завдяки державній підтримці. Проєкт реалізується за підтримки Програми USAID "Конкурентоспроможна економіка України".
Засновник ігрового клубу-кав’ярні "Ретро Найтс" Андрій Богатир розповідає, що цікавився настільними іграми ще з дитячого віку – десь із 6-7 років. Тоді, на початку 90-х років, це була популярна розвага серед дітей.
Уже в дорослому віці, з 2012 року, працюючи у сфері ІТ, Андрій почав купувати і колекціонувати різноманітні ігри та комікси.
Так виникла ідея організувати постійну локацію для регулярних зустрічей. У Полтаві на той час не було жодного клубу настільних ігор і Андрій вирішив ризикнути та відкрити свій.
Після кількох зустрічей для гри в одному з локальних антикафе полтавчанин зрозумів, що у місті є велика спільнота, яка активно цікавиться настільними іграми.
Утім, за деякий час, після того як взяли в оренду приміщення для закладу, підприємець дізнався про грантову програму Власна Справа. "Інформацію про програму побачила моя дівчина і запропонувала взяти участь", – каже засновник ігрового клубу.
На той час аудиторія клубу налічувала близько 500 людей, а засновник спільноти уже мав близько 200 настільних ігор. У приміщенні, яке орендували, був цокольний поверх і невелике приміщення наверху. Тому виникла ідея створити там кав’ярню.
Для участі у програмі, крім заявки, потрібно було написати бізнес-план. Андрій Богатир зізнається, що його не складно було сформувати і захистити.
У межах грантової програми засновник ігрової кімнати-кав’ярні взяв на роботу двох людей. Вони працюють баристами.
Заклад регулярно відвідують кілька сотень людей. Найчисельніша аудиторія – студенти.
Ігровий ретро-клуб працює за принципом антикафе, коли відвідувачі платять за проведений час. Є погодинні, денні тарифи та місячні абонементи. Для студентів діють знижки.
Серед варіантів ігор – ретро-консолі, як-от Dendy, Sega, PlayStation1, PlayStation 2 та інші. Також є досить велика колекція ігор для кожної консолі та близько 100 коміксів, які можна читати.
Найбільше в колекції настільних ігор, яких є близько 300, починаючи від дуже простих, як "дженга" до таких, які можна грати цілий день. Частину ігор, які є в колекції, уже не випускають, їх зараз досить складно придбати.
За словами засновника закладу, більшість людей віддає перевагу простим настільним швидким іграм.
У колекції є ігри як українською, так і англійською мовою. Останнім часом засновник спільноти активно колекціонує ігри українських видавців, зокрема стежить за новинками на ринку.
Окрім гри, у закладі проводять тімбілдінги, корпоративи, дні народження та інші заходи, наприклад, перегляд фільмів.
У планах Андрія – розширювати аудиторію, поповнювати бібліотеку ігор новинками та відкрити відділ для продажу ігор.
У наступному році Міністерство економки планує видати щонайменше 15 тисяч грантів для малих та середніх підприємств. На ці потреби у бюджеті передбачено щонайменше 5 млрд грн.
"Пріоритет Уряду – зростання та розвиток українського бізнесу, адже це те, що допомагає нам наповнювати бюджети всіх рівнів і в першу чергу – підтримувати обороноздатність. Адже потреби війська ми не можемо фінансувати коштами партнерів, а лише тими, які заробляємо самостійно. Тому я вдячна українському бізнесу, який працює легально, сплачує податки і збори й таким чином підтримує нашу економіку та військо. Ми ж зі своєї сторони підтримуємо бізнес через урядові програми підтримки. Тож закликаю всіх охочих подаватися", – каже Перша віцепрем’єр-міністерка - Міністерка економіки, Юлія Свириденко.