Українська правда

У Києві викрили розтрату коштів, виділених на облаштування островів

- 12 листопада, 16:30

Спеціалізована екологічна прокуратура повідомила про підозру керівнику приватного підприємства, якого разом із посадовцем комунального підприємства "Плесо" підозрюють у розтраті понад 1,7 млн грн, виділених на природоохоронні заходи у Києві.

Про це повідомляє Офіс генерального прокурора. Також про це пише Національна поліція України.

"У 2021 році КП "Плесо" отримало ці кошти з міського фонду охорони довкілля для створення водоохоронних зон у столиці. Щоб "освоїти" гроші до кінця року, директор КП домовився з керівником приватної компанії про фіктивне виконання робіт", – говориться у повідомленні.

Попри незавершений тендер, сторони уклали договір на розроблення проєктів землеустрою п'яти об'єктів, серед яких Труханів і Венеціанський острови, повідомляє прокуратура.

23 грудня 2021 року вони підписали акт виконаних робіт, яких фактично не проводили, а вже 30 грудня компанії перерахували 1,7 млн грн.

Дії підозрюваних кваліфіковано як розтрату бюджетних коштів в особливо великих розмірах і службове підроблення.

"Прокурори також у суді домоглися скасування незаконно встановлених водоохоронних зон і прибережних смуг на островах. Це унеможливить забудову чи інше незаконне використання територій — відповідні записи вже вилучено з Держземкадастру", – говориться у повідомленні.

Розслідування щодо посадовця КП "Плесо" завершено, він ознайомлюється з матеріалами справи, зазначають в Офісі генпрокурора.

Нагадаємо:

Раніше прокурори Подільської окружної прокуратури міста Києва повідомили про підозру колишньому посадовцю одного з відділів Департаменту муніципальної безпеки КМДА, через якого у 2023 році купив генератори за цінами, значно вищими за ринкові.

Раніше повідомлялося, що завдяки прокуратурі та Службі безпеки України до бюджету Києва повернуто понад 20 мільйонів гривень, якими підприємці разом з посадовцями Київської міської державної адміністрації заволоділи в рамках міської програми допомоги киянам.

Прокуратура через суд визнала незаконним та скасувала рішення Київради про виділення в оренду 1 га землі у Солом'янському районі, яку віддали під будівництво власнику самочинно збудованої нерухомості.

Київські прокурори обвинувачують у службовій недбалості посадовців "Київтелесервісу", які під час закупівлі мережевого обладнання для Інтернету сплатили на 51 мільйон гривень більше від ринкової вартості.

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури повідомлено про підозру двом особам, які не заплатили за товар, внаслідок чого покрити вартість довелося банку-гаранту.