20 років UPG – історія незламності по-українськи
PROMOTED

20 років UPG – історія незламності по-українськи

Неділя, 3 квітня 2022, 13:00 -
Від маленького локального бізнесу до лідерства на українському ринку пального – шлях, який пройшла UPG за 20 років існування. Але ця історія ще й про українську незламність. Щоб вистояти, знищений після 24 лютого бізнес довелося відбудовувати фактично з нуля.

Про те, що криза – це не лише про втрати, а й нові можливості, не на словах відомо засновнику і власнику групи компаній UPG Володимиру Петренку. Бізнесмену 44 роки, половину з яких він розвиває паливний бізнес – у березні справі його життя виповнилося 20 років. Сьогодні компанія міцно закріпилася в лідерах з постачання в Україну світлих нафтопродуктів та попри війну зводить нові надсучасні автозаправні комплекси, розвиваючи національну мережу, що входить в групу UPG.

Чого коштувала компанії відмова від нафтопродуктів із країн-агресорів та звідки сьогодні надходить пальне в Україну. Яку роль власна логістика та придбання морського терміналу в Польщі відіграли у перезавантаженні бізнесу та формуванні цінової політики на ринку. Як UPG у вирішальний для країни час зміцнює її оборону – у матеріалі Української правди.

 Великий шлях розпочинається з маленьких кроків

Свій шлях у бізнесі Володимир Петренко розпочав із заснування у 2003 році компанії "Укрпалетсистем", яка спеціалізувалася на виробництві палет і їх експорті в Європу. Згодом, придбання першої нафтобази у рідному Коростені стало першим кроком у паливному бізнесі. З 2007 року він почав відкривати свої перші АЗС та впевнено рухатися вперед. Але справжній потужний старт на нафтовому ринку відбувся у 2011 році з оренди великої нафтобази у тому ж Коростені.

"Ми почали купувати ресурс у великих трейдерів, зокрема у брендів ОККО та WOG, які завозили пальне з Білорусі. З придбанням другої нафтобази ми уклали прямі контракти на постачання. Спершу це було 1000−1200 тонн на місяць. Згодом, почали розширюватись та виросли до теперішніх масштабів", – пригадує Володимир Петренко.

Володимир Петренко
Володимир Петренко, засновник і власник групи компаній UPG
фото: Пресофіс АЗК UPG

Співпраця із Білоруссю та контракти на постачання з Мозирським НПЗ  здавалися компанії логістично вигідними, адже завод розташований всього за 80 км від кордону, тож пальне звідти потрапляло в Україну менше ніж за добу.

 "Всі купували у білорусів пальне, його обсяги сягали майже 40% українського ринку. Проте в той час, коли інші великі мережі мали додаткові контракти з литовськими, польськими чи угорськими виробниками, ми були зав‘язані на одному постачальникові. Але 24 лютого, коли ми в одну мить припинили співпрацю з компанією країни-агресора, зупинився і наш бізнес", – пояснює Володимир Петренко.

У найважчий момент приходить усвідомлення сили. Хоча співпраця лише з одним постачальником й стало великим уроком та переломним моментом в історії UPG, це не зламало дух компанії. Криза стала потужним імпульсом для нових можливостей. Попри те, що зруйнований бізнес довелося перебудувати фактично з нуля – мережа АЗК не припиняла роботу ні на день, забезпечуючи українських водіїв пальним у найважчий для країни час.

Почати спочатку і йти до лідерства

Нових постачальників нафтопродуктів вдалося знайти на європейському ринку. Спочатку була Польща, потім Румунія, потім Греція. Домовитися про поставки вдалося світовими заводами, серед яких Royal Dutch Shell, Total Energies SE, Neste Oyj, Glencore Energy та інші.

 Сьогодні пальне, яке реалізує мережа надходить виключно від провідних НПЗ світу та відповідає п’ятому екологічному стандарту.

Ще одним визначальним рішенням стало придбання потужного морського терміналу в Польщі для перевалки і зберігання нафтопродуктів. Саме це дозволило UPG забезпечити безперебійність поставок пального в Україну та запропонувати кращу ціну на ринку.

Конкурентною перевагою UPG завжди була власна логістика, у розвиток якої компанія інвестувала ще до повномасштабного вторгнення та продовжує це робити і сьогодні. Саме це й допомогло вибудувати надійний фундамент для постачання якісного європейського пального в Україну.

 
фото: Пресофіс АЗК UPG

UPG – єдині хто продовжує будувати нові АЗК

Попри широкомасштабну війну в країні компанія продовжує не лише безперебійно заправляти українців пальним європейської якості, але й розвиває мережу, будуючи нові АЗК. Нещодавно UPG відкрила  ультрасучасний автозаправний комплекс на Житомирщині – найбільший у мережі, присвятивши це 20-річчю компанії. Особливістю цього комплексу є наявність тут швидкісних колонок для заправки дизельним пальним.

Нові заправки UPG – це масштабні локації із власним магазином і сучасним рестораном VIVO café, де сервіс продумано до найменших дрібниць. Тож, звернувши сюди, можна не лише наповнити бак автомобіля якісним європейським пальним, а й закрити безліч інших важливих потреб: ситно та смачно поїсти, придбати необхідні в дорозі речі, взяти каву із собою або ж відпочити у затишку, насолоджуючись напоєм.

"Коли ворог руйнує та нищить – ми будуємо нові АЗК, фактично з нуля відбудовуємо бізнес, шукаємо і знаходимо правильні рішення. Сьогодні ми єдині в країні, хто зводить та відкриває нові заправки. Мабуть, це і є наша, українська, незламність та безумовна віра в свою країну та команду", – зазначає засновник і власник групи компаній UPG Володимир Петренко.

Зараз головне – якнайшвидше перемогти ворога

Від самого початку широкомасштабного вторгнення UPG підсилює оборону країни та допомагає місцевим громадам, які постраждали від бойових дій чи окупації. Загалом, протягом цього важкого року компанія спрямувала на потреби армії та цивільного населення понад 150 000 000 грн.

На сьогодні UPG вже зміцнила сили оборони країни 75-ма потужними позашляховиками Mitsubishi L200, 20-ть з яких нещодавно передала об'єднаній штурмовій бригаді "Лють". А також заправила ЗСУ понад 650 000 літрами пального. Закриває компанія й інші запити військових: безпілотники, коптери та комплектучі; тепловізори та прилади нічного бачення; тактичні спорядження; генератори та акумулятори; зарядні станції та сонячні батареї; одяг; продукти харчування та багато всього іншого.

 
фото: Пресофіс АЗК UPG

"Зараз найголовніше – щоб ми якнайшвидше перемогли ворога. Щоб перестали гинути наші люди, щоб наші захисники живими повернулися додому. Продовжуємо боронити нашу країну, виконуючи перед нею усі зобов’язання та допомагаючи армії", – каже засновник і власник групи компаній UPG Володимир Петренко.