Бюджетний дефіцит майже досяг межі
Дефіцит загального фонду державного бюджету за підсумками січня-травня перевищив 7 млрд. гривень, при тому що граничний показник на рік становить 9,2 мільярда гривень.
Спеціальний фонд держбюджету, до якого зараховуються доходи, які мають цільове призначення, зведений з профіцитом у розмірі 4,7 мільярда гривень.
Такі дані наводить газета "Дело" з посиланням на голову Державного казначейства Тетяну Слюз.
У Міністерстві фінансів запевняють, що настільки високий дефіцит загального фонду держбюджету - сезонне явище, і не бачать в цьому нічого критичного.
"Динаміка доходів держбюджету протягом року на відміну від динаміки витрат має висхідний тренд: тобто витрати по місяцях знижуються, а доходи, навпаки, зростають. Відповідно, поступово буде скорочуватися і дефіцит, і його крива, в крайньому випадку, буде балансувати біля позначки 9 мільярдів гривень, так як ми не можемо порушувати закон і перевищувати граничний дефіцит", - цитує видання слова заступника міністра фінансів Володимира Матвійчука.
Однак експерти вважають, що через практику стягнення податковою адміністрацією авансових платежів до бюджету немає ніяких підстав для зростання доходів у другому півріччі.
"У травні до скарбниці надійшов податок на прибуток підприємств за перший квартал, і, наскільки мені відомо, через раніше здійснені авансові платежі вдалося зібрати набагато менше коштів у бюджет, ніж планували", - підтверджує економіст інвесткомпанії "Драгон Капітал" Олена Бєлан.
За її словами, неправі у своїх звинуваченнях і в президентській команді.
"Показник дефіциту основного фонду держбюджету в січні-травні в розмірі 7 мільярдів гривень видається мені реальним, і до нього не має ніякого відношення заниження планів, оскільки Мінфін використовує касовий метод обліку: доходи враховуються тільки за фактом їх надходження", - відзначає аналітик.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"