В Росії гостро стала проблема з платежами в Китай
У серпні в Росії посилилися проблеми з розрахунками з китайськими партнерами.
Про це повідомляє Reuters.
Деякі російські компанії стикаються зі чимраз більшими затримками та збільшенням витрат на розрахунки з торговими партнерами в Китаї, залишаючи в підвішеному стані транзакції на десятки мільярдів юанів.
Російські компанії і чиновники вже кілька місяців вказують на затримки в транзакціях після того, як китайські банки посилили контроль за дотриманням законодавства після погроз Заходу ввести вторинні санкції за співпрацю з Росією.
Китайські державні банки масово припиняють операції з Росією, а платежі на мільярди юанів затримуються.
Китай є найбільшим торговельним партнером Росії, на який припадає третина російської зовнішньої торгівлі торік і який постачає такі товари, як життєво важливе промислове обладнання та споживчі товари, що допомагають Росії вистояти в умовах західних санкцій.
Він також забезпечує прибутковий ринок для багатьох видів російського експорту, на який покладається Китай, від нафти та газу до сільськогосподарської продукції.
Повідомляється, що одним з робочих рішень було купити золото, перевезти його в Гонконг і продати там, поклавши готівку на місцевий банківський рахунок.
Деякі російські компанії використовують ланцюжки посередників у третіх країнах для проведення транзакцій і обходу перевірок китайських банків на відповідність вимогам законодавства.
В результаті, за їхніми словами, витрати на обробку транзакцій зросли до 6% від суми платежів за транзакціями, тоді як раніше вони були майже нульовими.
Двостороння торгівля між Росією та Китаєм зросла на 1,6% до 137 млрд дол у першій половині 2024 року, згідно з офіційними митними даними Китаю, після рекордного показника у 240 млрд дол у 2023 році.
Нагадаємо:
Російський імпорт впаде в 2024 році через проблеми з транскордонними платежами і логістичними труднощами, пов'язаними із західними санкціями.
Державний банк ВТБ — єдиний з російських держбанків, які мають повноцінну філію в Китаї, вирішив різко підняти комісії за юаневі операції.
Росія та Китай з осені можуть перейти на бартер у взаємній торгівлі через проблеми з банківськими платежами через західні санкції.