Торгівля Японії стикнулась з дефіцитом: зростання єни гальмує експорт
У липні Японія зафіксувала дефіцит торгового балансу у розмірі 4,28 млрд дол після того, як у червні повідомляла про профіцит.
Про це повідомляє The Wall Street Journal, з посиланням на дані Мінфіну.
У липні торговельний баланс Японії знову став негативним, а нещодавнє зміцнення єни погіршило перспективи експорту країни.
Дефіцит торгового балансу Японії в липні склав 621,8 мільярда єн, що еквівалентно 4,28 мільярда дол. Це після профіциту в 224 мільярди єн у червні, як показали дані Міністерства фінансів у середу, і порівняно з дефіцитом у 359,1 мільярда єн, який очікували економісти.
У липні експорт зріс на 10,3% порівняно з попереднім роком завдяки попиту на мікросхеми, що перевищило червневе зростання на 5,4%. Але зростання імпорту випереджало зростання експорту, збільшившись на 16,6% завдяки попиту на фармацевтичну продукцію та телефони.
Вищі витрати на імпорт, частково спричинені слабкістю єни, призвели до того, що останніми роками торговельний баланс країни є від'ємним, оскільки Японія значною мірою залежить від імпорту, зокрема, харчових продуктів та енергоносіїв.
Тим часом будь-яке стійке відновлення експорту може бути повільним через невизначеність щодо перспектив світової економіки. У липні експорт Японії до США та Китаю продемонстрував стійке зростання, тоді як постачання до Європи впали на 5,3% порівняно з попереднім роком.
Нагадаємо:
Японії витратила на підтримку єни за останній місяць 5,5 трлн єн (36,6 млрд дол).
Єна впала до найнижчого рівня з 1986 року щодо долара, зберігаючи пильність валютних ринків щодо будь-яких ознак втручання з боку японської влади, щоб підвищити курс валюти.