Рада бізнес-омбудсмена назвала топ-3 турбот бізнесу
У I кварталі 2024 року до Ради бізнес-омбудсмена надійшло 345 звернень, з яких установа закрила 162 справи.
Про це йдеться у звіті Ради бізнес-омбудсмена, який був опублікований 5 червня.
У четвертому кварталі 2023 р їх було трохи менше.
У топ-3 турбот бізнесу знову опинились податкові питання (60%), дії правоохоронних органів (14%) та митні питання (7%).
На початку 2024 року Рада бізнес-омбудсмена провела круглий стіл за участі Офісу Генерального прокурора та провідних бізнес-асоціацій. Подія, що припала на дні після резонансного затримання генерального директора Concorde Capital Ігоря Мазепи, стала важливим кроком на шляху до розбудови та підтримання регулярного діалогу правоохоронної гілки з бізнесом.
"Ключовим має стати підхід "спершу консультування", який означатиме відхід від архаїчних каральних для підприємців практик через попередження та виправлення можливих помилок", — наголошує бізнес-омбудсмен Роман Ващук на зустрічах з українськими урядовцями.
У 2024 року Рада провела провела розслідування щодо податкових перевірок, що були основним джерелом скарг від бізнесу, які надійшли до установи за останні місяці.
Рада з’ясувала, що 99+% податкових надходжень забезпечуються саме за рахунок добровільної сплати податків, а частка надходжень від донарахувань, визначених в результаті перевірок, за останні 6 років не досягала і 1%.
"Податкові перевірки ділова спільнота сприймає як фіскально-каральний інструмент держави. Про це свідчить й низький рівень довіри як до центрального апарату ДПС – 19%, так і до регіональних податкових органів – 13%", - йдеться у звіті.
"Старі "довоєнні" проблеми бізнесу знову повернулись у порядок денний Ради", - також йдеться в повідомленні
Читайте також: Ручний контроль та презумпція вини. Що з Податковою і чому влада не хоче її реформувати?
Економічна правда