Уряд погодив проведення оборонних закупівель через систему Prozorro
Кабінет Міністрів підтримав постанову Міністерства економіки, яка дозволяє проводити оборонні закупівлі через систему Prozorro.
Про це повідомляється на сайті Урядового кварталу.
"Ми вирішуємо одразу кілька завдань. Перше – гарантуємо безперервність, стійкість та керованість постачання нашої армії усім необхідним. Друге – встановлюємо прозоре ціноутворення, коли держава не переплачує, а бізнес отримує прибуток. Третє – встановлюємо запобіжники витоку інформації, яка несе безпекові ризики", – заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Він наголосив, що питання обороноздатності та забезпечення армії визначено пріоритетом номер один. Цього року сотні мільярдів гривень будуть направлені на те, щоб українські військові мали все необхідне.
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров додав, що постанова надає постачальникам масових дронів іноземних виробників, як-от Mavic, Autel та Matrice, умови для доступу до державних контрактів, і за рахунок конкуренції можна буде знизити вартість.
"Розуміємо чутливість інформації, тому строки та місця поставок закриті для широкого загалу — і недоступні росіянам", – наголосив Федоров.
Як працюватиме система. Замовник, який хоче придбати дрон, виставляє на Prozorro оголошення-рамку з описом необхідного безпілотника. У цій рамці реєструються продавці, а потім вони отримують інформацію про строки, місце доставки та інші дані, необхідні для закупівлі. Далі буде аукціон, а переможе продавець, який надасть найвигіднішу пропозицію.
Реклама:
Крім цього, уряд затвердив документ про дерегуляцію виробництва боєприпасів. Цей проєкт запустили влітку минулого року.
"Для цього уряд розширив коло потенційних виробників, усунув бюрократію, створив чіткі алгоритми – від розроблення до прийому в експлуатацію. За півроку зареєстровано більше 10 виробників, допущено до експлуатації понад 20 зразків боєприпасів, ще 30 перебувають на різних стадіях випробування", – повідомив Шмигаль.
Ще одне рішення Кабміну стосується ціноутворення на виробництво БпЛА. За словами прем’єр-міністра, виробники безпілотників тепер будуть надавати уточнення розрахунків ціни в бік зменшення, якщо прибуток перевищує 25%.
"Це дасть змогу усунути потенційні ризики переплати, нецільове використання коштів при здійсненні державних закупівель безпілотників. Адже держава зацікавлена в чесних і прозорих контрактах", – наголосив Шмигаль.
Нагадаємо:
Протягом 2023 року суттєво масштабовано українське виробництво БПЛА, загалом на ринку працює понад 200 українських компаній, що займаються БПЛА або сервісами та продуктами у сфері дронів.