Україна внесла німецького виробника будматеріалів Knauf до переліку спонсорів війни
Національне агентство з питань запобігання корупції України (НАЗК) внесло найбільшого німецького інвестора у будівельній галузі Росії Knauf до переліку міжнародних спонсорів війни.
Про це йдеться у повідомленні НАЗК в четвер, пише "Європейська правда".
У НАЗК пояснили, що за 2022 рік один з найбільших у світі виробників будматеріалів Knauf сплатив до бюджету держави-терориста РФ близько 117 млн доларів США.
Крім того, німецька компанія активно сприяє мобілізації в Росії, відправляючи своїх співробітників на війну проти України. Це стало підставою для НАЗК компанії Knauf до переліку міжнародних спонсорів війни.
Загалом, з 1993 року Knauf вклала в економіку Росії понад 1,65 млрд євро.
Компанія представлена в РФ десятьма дочірніми підприємствами, двадцятьма заводами та майже тридцятьма ресурсними центрами. Кількість співробітників німецького виробника будматеріалів в РФ налічує 4 тисяч осіб.
"Сьогодні Knauf – найбільший німецький інвестор у будівельній галузі Росії", – йдеться у повідомленні.
Керівництво Knauf також тісно пов’язане з кремлівським режимом, заявили у НАЗК. Співвласник компанії Ніколаус Вільгельм Кнауф протягом 23 років, по березень 2022 року, мав статус почесного консула РФ з представництвом у Нюрнберзі.
Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну компанія офіційно дала зрозуміти, що не бачить причин залишати ринок агресора.
"Ми залишаємося в Росії доти, доки політична та комерційна ситуація дозволить нам це робити. Ми однозначно несемо відповідальність за понад 4 тисячі співробітників та їхніх сімей, а також за клієнтів та постачальників, з багатьма з яких у нас були відмінні та давні стосунки протягом багатьох років", – заявили у компанії.
У жовтні 2022 року німецькі ЗМІ акцентували на тому, що компанія Knauf підтримує мобілізацію своїх співробітників до лав збройних сил РФ. Йшлося про те, що російські керівники заводу Knauf у підмосковному Красногорську погоджували з владою списки тих, хто дуже потрібен на виробництві, а кого можна відправити на війну. Частину тих, хто одержав повістку, начебто, навіть вивозили до військкоматів у фірмовому мікроавтобусі компанії.
Нагадаємо, за даними ЗМІ німецька цивільна зброя попри війну досі експортується до РФ.
А цієї осені у Німеччині арештували підприємця, який міг продати Росії двигуни для дронів "Орлан-10".
Між тим, експорт Німеччини до Росії продовжує скорочуватися.