Моряки зможуть отримувати послужну книжку поштою
Моряки зможуть отримувати послужну книжку - один з основних документів, за допомогою якого моряк може підтвердити та присвоїти звання по наявному в нього стажу - поштою.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.
У міністерстві пояснили, що раніше послужну книжку можна було отримати лише за умови особистого звернення. Тепер же моряку достатньо відправити документи поштою, і так само у відповідь отримати необхідний документ.
"Таким чином знижується можливість спекуляцій щодо результатів рішення про видачу документів", - заявили у відомстві.
Зазначається, що отримати послужну книжку моряка (ПКМ) можна у два кроки:
- сплатити за бланк послужної 245,28 грн та зібрати пакет документів: заяву про видачу ПКМ, копії паспорта, посвідчення особи моряка (за наявності), диплома або свідоцтва, що підтверджує кваліфікацію, 2 фотокартки розміром 3х4 см, квитанцію про сплату за бланк ПКМ, гарантійний лист про сплату за послуги з доставки. Моряк відправляє документи до Адміністрації судноплавства, за адресою просп. Берестейський, 14, м. Київ, 01135;
- Адміністрація судноплавства розгляне заяву, після чого виготовить послужну книжку. Процес триває до 10 днів, після чого моряк отримує документ за вказаною в гарантійному листі адресою.
"Також послужна книжка моряка видається за новим зразком. Вона має більше сторінок, що дозволяє рідше її змінювати, а стандарти внесення даних про стаж роботи моряка на суднах було спрощено з урахуванням міжнародних стандартів та побажань спільноти.
При цьому, якщо у моряка є місце в послужній книжці старого зразка, він може продовжувати її заповнювати", - йдеться у повідомленні.
У міністерстві також розповіли, що з моменту запуску послуги дипломування моряків через "Дію" вже понад 2600 моряків звернулись до Адміністрації судноплавства, щоб підвищити або підтвердити звання та отримати кваліфікаційні документи. А на здачу кваліфікаційного іспиту (CES-test 6.0) через "Дію" записалося понад 800 моряків.
Нагадаємо:
Раніше на порталі державних послуг "Дія" запустили інструмент підтвердження або підвищення кваліфікації моряка після бета-тестування послуги.
Читайте також: Усі на борт. Як моряки відстояли право на роботу за кордоном
Економічна правда