Україна може розраховувати на понад 180 мільярдів євро від ЄС після вступу до блоку - FT
Після вступу України до Євросоюзу Київ отримає право на отримання близько 186 мільярдів євро протягом семи років.
Про це повідомляє Financial Times.
Видання зазначає, що моделювання блоку щодо потенційного вступу дев’яти нових держав-членів, підкреслює глибокі політичні та фінансові наслідки розширення союзу на континенті.
Відповідно до внутрішніх оцінок вступ України та її фінансування вперше перетворить багато теперішніх держав-членів на чистих платників.
Офіційні особи ЄС цього літа оцінили потенційні фінансові наслідки в дослідженні Financial Times, яке використовувало існуючі правила для бюджету блоку на 2021-2027 роки. Вони були застосовані до розширеного союзу, що включає Україну, Молдову, Грузію та шість західнобалканських держав.
За оцінками газети, фінансовий підсумок додавання всіх дев'яти членів до існуючого бюджету становитиме 256,8 мільярда євро.
Застосовуючи чинні правила розширеного союзу, Україна матиме право на отримання 96,5 млрд євро в рамках Єдиної сільськогосподарської політики ЄС (САР) протягом семи років. Крім України, додання решти восьми країн коштуватиме 29,9 млрд євро у вигляді виплат по CAP.
Україна також матиме право на отримання 61 млрд євро з фондів згуртування ЄС, які спрямовані на покращення інфраструктури у найбідніших країнах-членах ЄС. Згідно з дослідженням, з девʼятьма додатковими державами-членами Чеська Республіка, Естонія, Литва, Словенія, Кіпр і Мальта більше не матимуть права на таке фінансування.
Вплив України на режим сільськогосподарських субсидій ЄС буде найзначнішим. Україна стане найбільшим отримачем допомоги від блоку з 41,1 млн га сільськогосподарських площ, що використовуються, відтісняючи Францію на друге місце.
Виплати теперішнім отримувачам сільськогосподарських субсидій знизяться на 20,3% на гектар відповідної сільськогосподарської землі.
Економічна правда