Петиція з вимогою відкласти нові правила пропуску гуманітарної допомоги набрала голоси за три дні
Петиція із закликом до уряду відкласти на пів року набрання чинності постановою про деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану набрала необхідні для розгляду 25 тис. голосів.
Згідно з інформацією платформи на сайті Кабінету Міністрів, петиція була подана 16 жовтня і станом на 19 жовтня набрала необхідні для розгляду 25 тис. голосів.
"Ознайомившись із нововведеннями (постановою КМУ №953 від 5.09.2023 року, - ред.), ми, благодійні фонди, громадські організації та волонтери, фізичні особи, визнаємо, що нововведення до правил ввезення гуманітарної допомоги на територію України є такими, що не можуть бути виконані в реаліях сьогодення", - йдеться в тексті петиції.
"Реалії допомоги Силам оборони України на фронті вимагають розв'язання питання закупівлі та передання в найкоротші терміни. В нашому випадку час обліковується людським життям та втраченими територіями", - наголошують автори петиції.
Зазначається, що постанова призведе до цілої низки проблем:
- ускладнить роботу невеликих благодійних фондів і громадських організацій, які не матимуть змоги адміністрування процесів дотримання нових правил оформлення гуманітарного вантажу;
- припинить діяльність індивідуальних місій закордонних волонтерів, які привозять гумдопомогу та самостійно доправляють її в небезпечні регіони для передання військовим і цивільним;
- створить монополію великих фондів, які попри свою значущість усе одно не можуть покривати всі потреби, які не закриває держава станом на цей момент.
У зв'язку з цим заявники просять відкласти набуття чинності постанови на 6 місяців.
Також пропонується доручити Кабміну протягом місяця сформувати робочу групу з урегулювання та розробки більш дієвого "Порядку пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану" за участю Міністерства соціальної політики, громадських діячів, представників волонтерського руху в Україні та іноземних фондів, що передають гуманітарну допомогу Україні.
Нагадуємо:
Постанову Кабміну "Про деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану" було ухвалено 5 вересня.
Міністерство соціальної політики попередило, що з 1 грудня організації, які планують ввезти гумдопомогу, зможуть зареєструватися за допомогою вебплатформи "Автоматизована система реєстрації гуманітарної допомоги", авторизуватися на сайті, сформувати й подати декларацію, яка шляхом інформаційного обміну спрямовуватиметься на митницю.