НАЗК додало до переліку кандидатів на санкції виробників і постачальників алмазного обладнання
Нацагентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло до переліку кандидатів на санкції шість російських компаній, які виготовляють та постачають обладнання для видобутку та обробки алмазів.
Про це повідомляє пресслужба НАЗК.
Так, до переліку кандидатів на санкції потрапили:
- АО "ИЦ "Буревестник";
- АО "Светлана-рентген";
- АО "Завод бурового оборудования";
- ОАО "Виогем";
- ПО "Кристалл";
- ООО "Конструкторское бюро электрометрии".
У НАЗК пояснили, що АО "ИЦ "Буревестник" - один із найбільших у світі виробників рентгенолюмінесцентних сепараторів для алмазовидобувної промисловості. Розробляє та виготовляє спеціалізоване обладнання для АК "Алроса".
За перше півріччя 2023 року компанія імпортувала товарів на загальну суму понад 500 тисяч доларів. Також продукція підприємства експлуатується на алмазовидобувних підприємствах Росії, Анголи, ПАР, Лесото, Зімбабве.
Водночас АО "Светлана-рентген" спеціалізується на розробці та виробництві рентгенівських трубок, які застосовуються в алмазовидобувній індустрії. Продукцію підприємства на загальну суму понад 60 тис дол на початку 2022 року АО "ИЦ "Буревестник" експортувало в ПАР в інтересах афілійованої компанії BVSA (PTY) LTD.
За перше півріччя 2023 року компанія експортувала з РФ товарів на загальну суму понад 4,3 млн. США. Також за відповідний період компанія імпортувала товарів на понад 80 тис дол.
При цьому АО "Завод бурового оборудования" розробило в інтересах АК "Алроса" унікальну вибухозахищену підземну бурову установку ZBO U7ex, яка призначена для буріння дренажних, розвідувальних та технічних свердловин. За перше півріччя 2023 року компанія імпортувала в РФ товарів на понад 850 тис дол.
Натомість ОАО "Виогем" - один з найбільших комплексних профільних інститутів гірничої галузі в СНД. Підприємство розробило універсальну бурову установку УБД-8, призначену для підземного та наземного буріння різних видів свердловин, яка використовується на гірничодобувних підприємствах, зокрема, "Алроса".
А ПО "Кристалл" спеціалізується на огранюванні алмазів. Компанія є одним з найбільших виробників діамантів в Росії. За перше півріччя 2023 року компанія імпортувала товарів, зокрема обладнання для обробки алмазів та комплектуючих до нього, на загальну суму понад 600 тис дол.
ООО "Конструкторское бюро электрометрии" займається розробкою та виробництвом геофізичної апаратури. На початку 2022 року постачала вимірювачі питомого електричного опору грунту для компанії Alrosa (Zimbabwe) Limited.
"Саме компанії, які виготовляють нове обладнання для видобутку, обробки та сортування алмазів, дозволяють значно покращити ці процеси, їхню ефективність і продуктивність, а також зменшити витрати", - йдеться у повідомленні.
"Через те, що ці компанії не перебувають під санкціями України та країн санкційної коаліції, вони досі вільно імпортують обладнання та інші необхідні компоненти з інших держав, таких як Китай, США, Ізраїль, Бельгія, Індія тощо.
Застосування санкцій Україною має бути першим кроком до санкціонування цих компаній партнерами та припинення торгівлі. НАЗК вже надіслало до Служби безпеки України пропозиції щодо застосування санкцій проти нового переліку "алмазних" компаній РФ", - додали в НАЗК.
Нагадаємо:
Нацагентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виключило одну з найбільших у світі компаній з виробництва та експорту діамантів, індійську Shree Ramkrishna Exports (SRK) з переліку міжнародних спонсорів війни.
Економічна правда