ExxonMobil купує сланцевого виробника Pioneer майже за 60 мільярдів доларів

Середа, 11 жовтня 2023, 19:29 -
 
getty images

Найбільша західна нафтовидобувна компанія ExxonMobil домовилась про купівлю сланцевої групи Pioneer Natural Resources за 59,6 млрд дол, що має спровокувати хвилю консолідації у галузі сланцевої нафти США.

Про це пише Financial Times.

Ця угода забезпечить Exxon домінуючу позицію в Пермському басейні, великому родовищі на заході Техасу і Нью-Мексико, яке допомогло перетворити США на найбільшого у світі виробника нафти і газу.

Купівля компанії Pioneer є найбільшим придбанням групи ExxonMobil з моменту її утворення в результаті злиття Exxon і Mobil у 1999 році. Це також перше значне придбання під керівництвом Даррена Вудса, який очолює Exxon з 2017 року.

Реклама:

"Об'єднані можливості наших двох компаній забезпечать довгострокове створення вартості, що значно перевищує те, на що здатна кожна з них окремо", - сказав Вудс.

Ставка на Pioneer також підкреслює рішучість Exxon збільшити видобуток нафти, незважаючи на прогнози, що зміна клімату врешті-решт змусить світ перейти на відновлювані джерела енергії. На відміну від Exxon, BP планує скоротити видобуток нафти і газу на 25% до 2030 року.

Компанія Exxon, що базується в Х'юстоні, знаходиться в пошуках поглинань після того, як за останній рік накопичила значну суму коштів. Вторгнення Росії в Україну призвело до стрімкого зростання цін на нафту, що призвело до рекордних прибутків Exxon.

Реклама:

Аналітики очікують, що ця угода ознаменує консолідацію все ще фрагментованої сланцевої галузі США, яка протягом останнього десятиліття зазнавала циклів буму і спаду.

Pioneer є провідним оператором на Пермському родовищі, і ця угода переносить 15% видобутку в басейні під контроль Exxon, свідчать дані RBC Capital Markets.

Після придбання, видобуток Exxon на Пермському родовищі збільшиться більш ніж удвічі до 1,3 млн барелів на день. Транзакція трансформує нафтогазовий бізнес компанії за рахунок зниження витрат і збільшення потужностей для швидкого нарощування видобутку, додали в Exxon.

Економічна правда

Реклама: