У ЄС ще шукають компроміс щодо експорту зерна з України

Четвер, 7 вересня 2023, 16:21 -

Країни ЄС продовжують пошуки рішення, яке задовольнило би країни-сусідки України і дозволило б далі допомагати Україні експортувати зернові в умовах, коли шлях через Чорне море майже перекритий через російську блокаду.

Як повідомляє "Європейська правда", про це на брифінгу сказала речниця Єврокомісії Міріам Гарсія Феррер.  

Речницю запитали про зустріч на початку цього тижня, де обговорювали ситуацію із зерном.

"Рішень не приймали. У рамках координаційної платформи, яка останній раз зустрічалася в минулий вівторок, обговорювали різні можливі варіанти того, як покращити транзит зерна. Проте конкретних рішень не було, дискусії ще тривають", – відповіла речниця.

"З одного боку, нам треба підтримати Україну, яка зазнає агресії з боку Росії, і треба якось вивозити українське зерно на експорт. З іншого боку, є логістичні труднощі у п’яти сусідніх країнах… Нам потрібно знайти найкраще можливе рішення, щоби і продовжити підтримувати Україну, і усунути ці проблеми", – зазначила Міріам Гарсія Феррер. 

Реклама:

Вона додала, що на зустрічі були присутні не лише країни-сусідки України.

"Ми запросили також балтійські держави і Хорватію, тому що вони пропонують альтернативні шляхи. І не виключено, що надалі долучаться ще інші країни-члени", – сказала речниця. 

Нагадаємо, 15 вересня Єврокомісія повинна скасувати дію свого мораторію на імпорт української кукурудзи, пшениці, рапсового насіння та соняшникового насіння до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини.

Реклама:

Втім, щонайменше дві країни, Польща та Угорщина, мають намір в односторонньому порядку продовжити дію заборони.

Україна наполягає, що одностороннє продовження заборони порушить правила спільного ринку та Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

За інформацією ЗМІ, більшість країн ЄС проти продовження заборони агроімпорту з України.

Читайте статтю про те, якими аргументами у зерновій суперечці відстоюють свою позицію Україна та Польща, а також – які можливості є в України для суперечки з ЄС.

Європейська правда

Реклама: