Україна веде перемовини про створення Трастового фонду для страхування ризиків інвесторів
В Україні планують створити Трастовий фонд, який міг би виступити страховиком інвесторів та підвищити їх інтерес, наразі ведуться перемовини з міжнародними донорами.
Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.
"Страхування інвестицій відіграє основну роль у процесі залучення коштів для відновлення України. Крім того, страхування воєнних ризиків є мультиплікаційним інструментом і може нести в собі набагато більше різних інструментів ринку капіталу. Як правило, перезавантаження ринку інвестицій починається із боргових інструментів", - йдеться в повідомленні.
У відомстві додали, що ведуться перемовини з міжнародними донорами щодо створення і наповнення цільового Трастового фонду (так званого страхового пулу), який би міг виступити перестраховим потенціалом для того, аби підвищити інтерес міжнародних фінансових інституцій на кшталт MIGA та DFC до страхування інвестиційних проєктів.
"Ми розраховуємо отримати 510 млн дол цього року, які ми зможемо помножити на два шляхом ефекту мультиплікатора і від залучення приватних капіталів. Більша частина цих коштів потім піде на підтримку довгострокових інвестицій.
Окрім цього, мобілізуючи великих міжнародних перестрахувальників, ми сподіваємося у короткостроковій перспективі запустити ще і український ринок страхування, зокрема, у співпраці з НБУ", - зазначив заступник міністра економіки Олександр Грибан.
Створення Трастового фонду і Підрозділу андерайтингу в структурі існуючої агенції страхування воєнно-політичних ризиків є першим з чотирьох варіантів розблокування міжнародного ринку страхування для України.
Другий варіант - використання існуючої експертизи з питань страхування воєнно-політичних ризиків у межах нової структури управління. Третій - створення нової агенції страхування воєнно-політичних ризиків на національному або багатонаціональному рівні. Четвертий - створення нової агенції страхування воєнно-політичних ризиків, що спирається на передову практику глобального ринку страхування цього виду ризиків.
Економічна правда