У січні центробанки збільшили купівлю золота: найбільше придбала Туреччина
У січні центральні банки країн світу наростили запаси золота - найбільше дорогоцінного металу, 23 тонни, придбала Туреччина - це зробило її найбільшим покупцем у світі за цей період.
Про це повідомляє Bloomberg.
Згідно з даними Всесвітньої ради із золота, зараз у країні зберігається 565 тонн золота, що є найвищим за всю історію.
Загалом центральні банки по всьому світу додали до своїх резервів у січні чисті 31 тонну золота, збільшивши закупівлі на 16% порівняно з груднем.
Народний банк Китаю та Національний банк Казахстану були другим і третім найбільшими покупцями сировини, додавши 15 і 4 тонни відповідно.
"Туреччина накопичувала золото протягом кількох місяців і була найбільшим покупцем металу серед монетарних органів минулого року. Золото також є популярним товаром серед турецьких домогосподарств, які використовують його як захист від валютного та інфляційного тиску", - зазначає агентство.
У лютому Туреччина тимчасово призупинила імпорт золота в рамках надзвичайного плану пом’якшення економічних наслідків руйнівних землетрусів. Уряд також намагається обмежити імпорт золота, який вважається найбільшою загрозою для погіршення зовнішніх фінансів.
Нагадуємо:
Центральні банки світу додали до своїх запасів 1 136 тонн золота на суму близько 70 млрд доларів у 2022 році, що є найбільшим показником із 1967 року.