Німецька економіка в 2022 році виросла на 1,9% попри енергокризу
У 2022 році економіка Німеччини показала кращі результати, ніж очікувалося.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Spiegel.
Згідно з первинною оцінкою Федерального статистичного відомства, незважаючи на різке зростання цін на енергоносії, рекордну інфляцію та проблеми з постачанням, валовий внутрішній продукт (ВВП) зріс на 1,9% порівняно з попереднім роком. Економісти в середньому очікували дещо меншого показника.
У 2021 році економіка Німеччини зросла на 2,6%.
На думку економістів, рецесія, якої побоюються в 2023 році, буде порівняно м'якою, з падінням ВВП менше одного відсотка. Деякі інститути навіть очікують незначного економічного зростання через те, що держава позбавляє приватних осіб і компанії мільярдних витрат на дорогі енергоносії.
Цілком ймовірно, що це також призведе до збільшення дефіциту державного бюджету у 2023 році. За розрахунками економістів, федеральний бюджет, бюджети земель, місцеві та фонди соціального страхування витратили більше коштів, ніж отримали в минулому році.
Тим не менш, після двох пандемічних років Німеччина, ймовірно, знову буде дотримуватися європейського боргового правила з дефіцитом державного бюджету на рівні близько двох відсотків: Європейський пакт про стабільність і зростання дозволяє країнам ЄС мати дефіцит бюджету не більше трьох відсотків і загальний борг не більше 60 відсотків номінального ВВП. Країни ЄС тимчасово призупинили дію цих правил через дорогі програми коронавірусної допомоги. Планується, що пакт знову почне діяти на регулярній основі з 2024 року.