Міжнародна фінансова корпорація розгляне програму для України на $2 мільярди
Рада директорів Міжнародної фінансової корпорації (IFC) 15 грудня розгляне нову програму для України на суму 2 мільярди доларів.
Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Програма буде націлена на фінансування приватного сектору із залученням донорів та приватного капіталу.
"Нова програма включатиме розробку проєктів, переважно фінансування робочого капіталу і торговельного фінансування, але також капітальних інвестицій в окремих інфраструктурних галузях, а, крім того, в агросекторі, технологічній та цифровій галузі, логістиці.
Йдеться про змішане фінансування - тоді кредитори та фонди зможуть зменшити ризики", - сказав віцепрезидент IFC у Європі, Латинській Америці та Карибському басейні Альфонсо Гарсія Мора на конференції у Парижі щодо відновлення України.
Голова IFC в Україні Олена Волошина уточнила "Інтерфакс-Україна" у кулуарах конференції, що у цій програмі на $2 млрд $1 млрд - власні кошти IFC.
"А другий мільярд ми залучатимемо від донорів. Загалом ми сподіваємося, що у нас ефект залучення буде один до чотирьох: коли ми почнемо інвестувати, інші теж почнуть інвестувати. І ця програма дасть можливість фінансувати проєкти вже наразі, доки війна не закінчилася", - пояснила Волошина.
Мора уточнив, що у нормальній ситуації коефіцієнт залучення становить 6-7 разів, але у випадку України IFC розраховує на 3-4 кратне залучення.
За його словами, те, як допомогти приватному сектору в рамках реконструкції України - це ключове питання, оскільки приватний сектор становить 70% української економіки і дуже вразливий у нинішніх умовах.
Альфонсо Гарсія Мора додав, що підтримки одного лише обігового капіталу недостатньо, а необхідна допомога у капітальних інвестиціях для відновлення та розвитку.
Він також зазначив, що для реалізації цієї та інших програм необхідні підготовлені проєкти, в які можна фінансувати.
Відповідно до порядку денного Ради директорів IFC, на засідання 15 грудня виноситься проєкт "Реакція IFC на війну в Україні в 2023-2024 фінансових роках".
Економічна правда