Норвегія надасть Україні понад 180 мільйонів доларів на закупівлю газу

Понеділок, 21 листопада 2022, 14:59 -

Міністр фінансів Норвегії Трюгве Слагсволд Ведум підписав угоду про надання Україні фінансування у розмірі 2 млрд. норвезьких крон ($182 млн) для закупівлі природного газу протягом наступної зими.

Про це йдеться у заяві норвезького уряду, пише "Європейська правда".

Норвезьке фінансування буде надано через Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), і перший віцепрезидент ЄБРР Юрген Рігтерінк підписав сьогодні в Осло угоду від імені банку. Норвегія є другим найбільшим донором ЄБРР в Україні.

"З наближенням зими в Україні Росія використовує енергетику як зброю та атакує об'єкти критичної інфраструктури, намагаючись придушити опір України. Дії Росії є серйозним порушенням міжнародного права і спричиняють серйозні труднощі для народу України. Тому підтримка Норвегії у забезпеченні енергопостачання є життєво важливою для України", - заявила міністр закордонних справ Аннікен Гуйтфельдт.    

Реклама:

У липні прем'єр Йонас Гар Стьоре оголосив, що уряд Норвегії виділить Україні 10 млрд норвезьких крон у 2022 та 2023 роках. З них 2 млрд норвезьких крон виділено на закупівлю газу.   

"Україна спеціально звернулася до Норвегії з проханням підтримати закупівлю природного газу цієї зими. Час є критично важливим, і ми дуже раді, що ЄБРР буде нашим партнером у здійсненні закупівель газу. Важливо, щоб підтримка надавалася через авторитетну, міжнародно визнану організацію, яка забезпечить ефективне та прозоре використання коштів", - зазначив Ведум.

Формальним отримувачем газу в Україні буде українська державна компанія "Нафтогаз". Платежі здійснюватимуться безпосередньо європейським постачальникам газу, які отримали попереднє схвалення та виставлятимуть рахунки за обсяги газу, які вони постачають.

Реклама:

ЄБРР взяв на себе зобов'язання надати Україні фінансовий пакет на суму 3 мільярди євро у 2022-2023 роках, щоб допомогти забезпечити подальше функціонування української економіки.

Нагадаємо, у парламенті Норвегії вирішили перевірити діяльність уряду щодо темпів та обсягів допомоги Україні. 

Європейська правда

Реклама: