Комітет ОПЕК+ погодився скоротити добовий видобуток нафти на 2 мільйони барелів – Reuters
Ключові міністри ОПЕК+ погодили скорочення видобутку нафти на 2 млн барелів на день.
Про це пише Reuters з посиланням на 3 джерела в ОПЕК+.
"Три джерела в ОПЕК+ повідомили, що ключові міністри ОПЕК+ (спільний міністерський моніторинговий комітет) погодили скорочення видобутку нафти на 2 мільйони барелів на день", - пише агентство.
На тлі цього повідомлення вартість нафти марки Brent на лондонській біржі ICE піднялася вище за $93 за барель вперше з 21 вересня.
Це найбільше скорочення видобутку нафти з часів пандемії COVID у 2020 році. Воно діятиме з листопада.
У пресрелізі ОПЕК+ уточнили, що скорочення на 2 млн б/д буде від квот, а не від реального видобутку. Враховуючи пропорцію квот та їх виконання у вересні, зниження буде менше 1 млн б/д (за підрахунками Bloomberg, 880 тисяч б/д).
Перед цим Reuters писало про очікування, що ОПЕК+ налаштоване на серйозне скорочення цільових показників видобутку нафти, незважаючи на тиск з боку Сполучених Штатів та інших країн.
"Потенційне скорочення ОПЕК+ може спровокувати відновлення цін на нафту, які впали приблизно до 90 доларів зі 120 доларів три місяці тому через побоювання глобальної економічної рецесії, зростання процентних ставок у США та зміцнення долара", - пише агентство.
Зазначалось, що ОПЕК+, до якої входять Саудівська Аравія та Росія, працює над скороченням видобутку на 1-2 мільйони барелів на день.
При цьому Сполучені Штати підштовхувалиОПЕК не продовжувати скорочення.
"Можуть бути подальші політичні реакції з боку США, включаючи додатковий випуск стратегічних запасів", - заявили в Citi, маючи на увазі антимонопольний законопроєкт США проти ОПЕК.
JP Morgan також заявив, що очікує, що Вашингтон вживе контрзаходи, вивільнивши додаткові запаси нафти.
"Рішення технічне, а не політичне", - сказав журналістам міністр енергетики Об’єднаних Арабських Еміратів Сухайль аль-Мазруї.
"Ми не будемо використовувати його як політичну організацію", - сказав він, додавши, що занепокоєння щодо глобальної рецесії буде однією з ключових тем.
Нагадаємо:
Саудівська Аравія та Росія наполягають на серйозних скороченнях видобутку нафти напередодні зустрічі картелю ОПЕК+ у середу, що, ймовірно, спричинять контрзаходи США.
Ціни на нафту незначно змінились у середу напередодні зустрічі країн-виробників ОПЕК+, де вони обговорять скорочення видобутку нафти.
Економічна правда