У Конгресі США вивчають співпрацю JPMorgan і Citi з енергокомпаніями РФ

П'ятниця, 23 вересня 2022, 09:20 -

На публічних слуханнях у Конгресі США 19 вересня конгресмен Бред Шерман запитав гендиректора JP Morgan Джеймі Даймона та гендиректора Citigroup Джейн Фрейзер про продовження їх бізнесу із російськими енергокомпаніями і трейдерами. Вони не змогли дати вичерпних відповідей, чи розривають вони бізнес-зв'язки з Росією, намагаючись ухилитися від прямих відповідей.

Про це пише громадська організація Razom we stand.

Зазначається, що гендиректорів JP Morgan і Citigroup запитали про продовження співпраці їхніх банків із російськими компаніями та трейдерами, включаючи "Газпром", "Лукойл" та "Вітол".

При цьому обидва гендиректори не змогли дати вичерпних відповідей, чи розривають вони бізнес-зв'язки з Росією, намагаючись ухилитися від прямих відповідей.

Реклама:

"Однак із їхніх заяв стало зрозуміло, що обидва банки продовжують вести справи з російськими компаніями, які сприяють фінансуванню військової агресії Путіна.

Між Даймоном та конгресменом Шерманом навіть виникла коротка перепалка, яка припинилась лише після вимоги головуючої на слуханнях конгресвумен Максін Вотерс  дотримуватись протоколу", - йдеться у повідомленні.

Razom We Stand зазначає, що раніше разом із понад двадцятьма українськими громадськими організаціями повторили вимогу припинити зв’язки з російською нафтогазовою галуззю, яку у липні вперше озвучив радник президент України Зеленського з економічних питань Олег Устенко.

"Ми та інші українські організації просили про зустріч із топ-менеджментом JP Morgan і Citi. Це було проігноровано банками, але вони не можуть ігнорувати Конгрес США.

JPMorgan і Citi очолюють список приватних банків, які надали мільярди доларів позик російським нафтогазовим компаніям напередодні повномасштабного військового вторгнення Росії. Після шести місяців воєнних злочинів і вбивств мирних жителів ці банки продовжили надавати їм фінансові послуги. Зберігаючи зв'язки з російською нафтою і газом, ці банки продовжують війну і геноцид в Україні, адже експорт нафти і газу забезпечує понад 40% доходів федерального бюджету Росії", - наголошує організація.

Нагадаємо:

У липні радник Зеленського Олег Устенко написав листа до банків JPMorgan Chase, HSBC, Citigroup і Crédit Agricole, з проханням припинити фінансування компаній, які торгують російською нафтою і продають акції нафтогазових груп, що підтримуються державою.

Економічна правда

Реклама: