Міжнародні резерви України у червні знизились на 9% – НБУ
За підсумками червня міжнародні резерви України знизились на 9% - станом на 1 липня резерви, за попередніми даними, становили 22 756,9 млн доларів США.
Про це повідомляє пресслужба НБУ.
У червні резерви знизилися на 9% з огляду на продаж валюти на міжбанківському валютному ринку.
"Активізація надходження міжнародної допомоги в Україну дала змогу частково компенсувати відповідні інтервенції", - заявили в регуляторі.
У НБУ пояснили, що динаміку міжнародних резервів у травні визначали три чинники.
Перший - операції Нацбанку на міжбанківському валютному ринку.
Національний банк продав на валютному ринку 3 987,3 млн дол США й викупив до резервів - 31 млн дол США.
"Сальдо інтервенцій НБУ за підсумками червня є від'ємним і становить 3 956,3 млн дол США. Значні обсяги продажу валюти з резервів зумовлені нижчим обсягом пропозиції валюти порівняно з попитом.
Так, надходження від експорту товарів та послуг та від трудових мігрантів були нижчими за витрати на оборону, імпорт та розрахунки з міжнародними платіжними системами. Останні здійснюються з огляду на витрати громадян із гривневих платіжних карток за кордоном", - йдеться у повідоленні.
Також попит на валютному ринку збільшувала монетизація дефіциту бюджету з боку НБУ.
"Переважна частина отриманого урядом фінансування в гривні поступово потрапляла на валютний ринок, що посилювало попит на іноземну валюту", - пояснили в НБУ.
Другий чинник - операції з управління державним боргом.
Валютні надходження на рахунки уряду України в НБУ становили 2 763 млн дол.
Зокрема, 967,4 млн дол надійшли від Світового банку, 779,0 млн дол від уряду Канади, 479,4 млн дол - від Агенції з міжнародного співробітництва Японії, а 354,2 млн дол - від розміщення валютних внутрішніх державних облігацій (ОВДП).
"Натомість загальний обсяг платежів з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті становив 833,6 млн дол. З цієї суми 672,1 млн дол спрямовано на обслуговування та погашення ОВДП, 70,1 млн дол - на обслуговування зовнішніх державних позик, а решта суми – на розрахунки з іншими кредиторами
. Крім того, Національний банк сплатив Міжнародному валютному фонду 166,2 млн дол", - звітують в НБУ.
Третій чинник - переоцінка фінансових інструментів через зміну ринкової вартості та курсів валют. Минулого місяця їх вартість знизилася на 152,2 млн дол.
Нагадаємо:
Станом на 1 квітня 2022 року міжнародні резерви України за попередніми даними становили 28,1 млрд доларів, що на 2% більше, ніж місяцем раніше.
За підсумками квітня міжнародні резерви України скоротились на 4% - станом на 1 травня резерви, за попередніми даними, становили 26 944,9 млн доларів США.
За підсумками травня міжнародні резерви України скоротились на 7% - станом на 1 червня резерви, за попередніми даними, становили 25 100,7 млн доларів США.
Економічна правда
"Економічна правда" тепер у Telegram. Ми відстежуємо, як швидко падає путінський режим, і які компанії приєднуються до бойкоту агресора. Підписатися можна тут