Танкери з російською нафтою дедалі частіше зникають з радарів посеред океану
Танкери, що перевозять російську нафту, дедалі частіше вимикають свою локацію в Атлантичному океані – схожа тактика використовується для купівлі підсанкційної нафти з Ірану та Венесуели.
Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на власні дані.
За останні 10 днів щонайменше три танкери зникли з систем відстеження суден (AIS), коли вони наближалися до Азорських островів – крихітної групи островів за 1500 км від материкової Португалії.
Ймовірно, що вони перекидали свої партії на інші судна. Такі "передачі" вантажів не відбувалися до того, як Росія здійснила повномасштабне вторгнення в Україну, тим паче – з вимкненою локацією.
Мотивація для цього остаточно не зрозуміла. Наприклад, деякі покупці можуть прагнути купувати російську нафту якомога приватніше. Хоча Євросоюз у шостому пакеті санкцій запровадив ембарго на російську танкерну нафту, воно повністю набуває чинності лише в грудні.
Деякі російські вантажі також починають зникати з поля зору на шляху до Азії, зазначає агентство.
Хоча перевантаження нафти з меншого судна на більше є звичним явищем на ринку, а російські судна роками розташовувалися біля узбережжя Данії з вимкненою локацією, останнім часом — також у Середземному морі та навіть біля Азорських островів.
Проте незвичним є те, що вони вимикають свою локацію – це тактика, яка часто використовується для купівлі підсанкційної нафти з таких країн, як Іран та Венесуела.
Декілька тижнів тому повідомлялося, що російську нафту, яку потрібно перенаправити з Європи до нових клієнтів в Азії, перевантажують посеред Атлантичного океану, хоча зазвичай перевантаження проводять у прибережних водах з міркувань безпеки.