У РФ оператори мобільного зв'язку заявляють про ризик аварій через 4-6 місяців

Понеділок, 28 березня 2022, 18:50

Російські оператори мобільного зв'язку заявляють, що у "поточних економічних умовах" резервів обладнання вистачить на 6 місяців, а збої у їхній роботі можуть розпочатися вже влітку. 

Про це пише "Комерсант" із посиланням на документ Комісії РСПП по зв'язку та IT.

РСПП - Російський союз промисловців та підприємців. До Комісії РСПП по зв'язку та IT входять, зокрема, представники таких операторів: МТС, "Мегафону", "Вимпелкому", "ЕР-Телекому", GS Group, ВАТ РЗ.

За даними видання, Комісія підготувала пропозиції про заходи "щодо забезпечення розвитку галузі зв'язку та інформаційно-комунікаційних технологій за умов зовнішнього санкційного тиску".

Реклама:

Документ підготовлений за підсумками засідання комісії 21 березня, його планують направити в уряд.

"З документа випливає, що вартість телеком-обладнання вже зросла на 40% через догляд західних вендорів та зниження курсу рубля і може зрости ще на 80%.

За поточних економічних умов резервів устаткування операторів зв'язку задля забезпечення працездатності інфраструктури вистачить на чотири-шість місяців. Таким чином, ризик аварій та порушення стабільності роботи мережі зросте вже з липня-серпня", - пише "Комерсант" із посиланням на прогнози операторів.

Це може торкнутися також технологічних мереж зв'язку залізничного транспорту та ПЕКу.

"Єдиним способом збереження працездатності інфраструктури є згортання всіх планів розвитку та використання раніше закупленого обладнання виключно для підтримки стійкості мережі", - кажуть оператори.

Капітальні витрати найбільших операторів зв'язку зростуть із 390 млрд руб. у 2021 році до 450 млрд руб. 2022 року навіть при скороченні інвестпрограм, прогнозує комісія.

За збереження поточних тенденцій протягом пів року галузь може втратити до 30% висококваліфікованих фахівців, а загальне погіршення фінансового стану операторів зв'язку та мовлення може змусити менеджмент оптимізувати штат на 15-20% до кінця 2022 року, прогнозують також оператори.

Крім схвалених урядом пропозицій Мінцифри підтримки галузі у вигляді пільгового кредитування та зниження податку на прибуток комісія РСПП пропонує накласти мораторій на відрахування до фонду універсальних послуг зв'язку на 2022 рік та знизити плату за радіочастотний спектр на 50%.

А також - обнулити ставку з податку майно, знизити ставку із страхових внесків і звільнити від оподаткування доходи працівників галузі зв'язку.

У Мінцифри РФ виданню заявили, що не бачать передумов для збоїв у мережах зв'язку.

"З боку держави бізнес отримує цілі пакети заходів підтримки. Важливо розуміти, що працездатність бізнесу залежить не лише від преференцій із боку держави, а й від рішень самих підприємств", - заявили у міністерстві.

Економічна правда

"Економічна правда" тепер у Telegram. Ми відстежуємо, як швидко падає путінський режим, і які компанії приєднуються до бойкоту агресора. Підписатися можна тут.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: