У російських аптеках дефіцит понад 80 препаратів

Вівторок, 22 березня 2022, 12:12

Російські лікарі зіткнулися з дефіцитом понад 80 препаратів, у тому числі інсуліну та дитячого нурофену.

Про це свідчить опитування 3 317 лікарів, проведене з 14 по 21 березня професійним співтовариством "Лікарі.рф", пишуть "Ведомости".

У рамках опитування лікарі заявили, що в їхніх пацієнтів виникли труднощі з придбанням таких препаратів:

  • протизапальні (дитячий нурофен),
  • гастроентерологічні (урсофальк),
  • протиепілептичні та протисудомні (фінлепсин, депакін, діазепам, карбамазепін, латуда 56),
  • антидепресанти (пароксетин, анафраніл) та антипсихотики (рисполепт),
  • комбіновані оральні контрацептиви,
  • препарати менопаузальної гормональної терапії (фемостон, естроль, анжелік, дивіна, клімонорм, дивігель, ярина, утрожестан),
  • інсулін (левемір, новорапід, апідра, трулісіті),
  • препарати для терапії цукрового діабету (оземпік, саксенда, метформіни, джардинс, тражента, янувія),
  • препарати для терапії щитовидної та паращитовидної залоз (еутирокс, L-тироксин, трийодтиронін, вигантол).

Раніше про зупинення інвестицій в РФ заявили фармгіганти – німецька Bayer та американська Pfizer. Американська Eli Lilly стала першим фармацевтичним гігантом, який обмежив постачання ліків до РФ за винятком життєво важливих препаратів.

Реклама:

Обсяг продажів ліків в аптеках виріс на 53% в упаковках і на 93% в рублях, заявила перший заступник директора з розвитку фонду "Росконгрес" Анастасія Столкова. Вона вважає, що "відсутність препаратів визначає ажіотаж із боку населення".

53% - фізичні обсяги, виражені у кількості проданих одиниць продукції, 93% - сумарна вартість проданих товарів, виражена в рублях.

"У людей у регіонах немає інформації, немає розуміння, чим вони лікуватимуть тяжкохворих дітей, що буде з постачанням ліків наступного року", – заявила Столкова.

Російська влада раніше заявляла, що проблем з медикаментами через санкції бути не повинно. У МОЗ переконували, що всі фармацевтичні компанії продовжать постачання лікарських препаратів у країну.

Міністр охорони здоров'я РФ Михайло Мурашко повідомив про високий попит на низку ліків протягом останніх трьох тижнів, який був спровокований "фейками та недостовірною інформацією". Глава МОЗ закликав росіян "не створювати ажіотажний попит".

Економічна правда

"Економічна правда" тепер у Telegram. Ми відстежуємо, як швидко падає путінський режим, і які компанії приєднуються до бойкоту агресора. Підписатися можна тут.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: