Російські багатії тишком хочуть продати нерухомість на Манхеттені, побоюючись санкцій – FT

Неділя, 20 березня 2022, 10:10

Заможні росіяни звертаються до брокерів щодо продажу нерухомості на Манхеттені, оскільки побоюються потрапити під санкції США.

Про це пише Financial Times.

"Одразу кілька росіян останніми днями зверталися до брокерів щодо продажу багатомільйонної нерухомості на Манхеттені. Вони намагаються позбутися активів через побоювання санкцій США", – пише видання.

Більшість росіян намагаються продати нерухомість через конфіденційні угоди з брокерами, щоб мінімізувати публічність. Проте, пише газета, це вдається не всім.

Реклама:

Так, серед лотів, які недавно з’явилися на ринку, FT виділяє нерухомість підсанкційного співзасновника Альфа-банку Олексія Кузьмічова у Верхньому Іст-Сайді.

Нерухомість пропонують купити за 41 млн дол – на 1 млн дол менше, ніж Кузьмічов заплатив за нього у 2016 році. "Усі вони говорять лише про продаж", – сказала провідний брокер елітної нерухомості Нью-Йорка Доллі Ленц.

Головне питання, за її словами, полягає в тому, на яких умовах російські власники об'єктів готові їх продати і які збитки вони отримують заради того, щоб закрити угоду якнайшвидше.

За словами Ленц, її "завалили" запитами від інвесторів, які сподіваються дешево купити об’єкти росіян.

"Багато росіян далекі за статками і політичними зв’язками від сумнозвісних олігархів і навряд чи коли-небудь знайдуть свої імена в санкційному списку. Але вони побоюються "недружньої атмосфери" або їм потрібні гроші, щоб компенсувати втрати у своїх активах через санкції", – пише газета.

За словами директора з досліджень компанії Serhant Гаррета Дердеріана, частка росіян, які хочуть продати житло, залишається "дуже маленькою" порівняно з тими, хто, як і раніше, зацікавлений у придбанні житла в США.

"Російські олігархи стали менш помітними на ринку США після того, як анексія Криму Москвою у 2014 році погіршила відносини із Заходом, кажуть брокери.

Проте, схоже, ніхто не знає, скільки нерухомості росіяни насправді мають у США. Це тому, що багато з них працюють через фіктивні компанії, за якими не так просто визначити кінцевих бенефіціарів", – резюмує газета.

Економічна правда

"Економічна правда" тепер у Telegram. Ми відстежуємо, як швидко падає путінський режим, і які компанії приєднуються до бойкоту агресора. Підписатися можна тут.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: