"Це фейк": НБУ спростував інформацію про нібито обмеження доступу до системи SWIFT
НБУ спростував інформацію, яку поширюють у мережі, про нібито обмеження доступу українцям до системи SWIFT.
Про це повідомляє прес-служба регулятора в Telegram.
"Звертаємо вашу увагу, що це фейк! НБУ не вводив окремих обмежень для переказів за допомогою цієї системи", - наголосили в Нацбанку.
НБУ також дав роз'яснення щодо переказів з-за кордону в Україну та за кордон.
Чи можуть українці отримувати перекази з-за кордону?
Так. Національний банк не вводив обмеження на більшість переказів з-за кордону. Заборона стосується виключно переказів, пов'язаних з РФ та РБ, а також переказів у російських та білоруських рублях, проте і тут є винятки.
Про зняття переказів з-за кордону
- Перекази, що здійснюються через системи миттєвих переказів без відкриття рахунків можуть зніматися без обмежень.
- Якщо ж перекази надходять на рахунок у банку, фізична особа може щоденно знімати еквівалент 30 тис. грн (це, наприклад, трохи більше 1 тис. дол. США) або конвертувати відповідні кошти в гривню і знімати до 100 тис. грн на день.
При цьому, Національний банк рекомендує використовувати безготівкові розрахунки, щоб не створювати зайве навантаження на банки, не наражати на небезпеку інкасаторів та себе.
Чи можуть українці переказувати кошти за кордон?
"Сьогодні більшість переказів з України за кордон заборонені. Серед винятків, зокрема, оплата витрат за кордоном, пов’язаних зі смертю громадян, лікуванням в медичних закладах та транспортуванням хворих.
Такі обмеження – необхідний крок зараз для підтримки економіки та фінансової системи в умовах збройної агресії РФ", - пояснюють в НБУ.
"Це важливо, щоб не допустити відплив валюти з України і загалом щоб і надалі забезпечувати надійне та стабільне функціонування фінансової системи країни та безперебійну роботу об’єктів критичної інфраструктури. Це також важливо для відновлення економіки після визволення території України від російських загарбників", - додають в Нацбанку.
Там зазначають, що поступово послаблюють обмеження на валютному ринку, якщо бачить простір та можливості для такого послаблення.
Також НБУ звернувся до банків із вимогою проводити роз'яснювальну роботу з клієнтами та не перешкоджати проведенню відповідних розрахунків.
Економічна правда
"Економічна правда" тепер у Telegram. Ми відстежуємо, як швидко падає путінський режим та які компанії приєднуються до бойкоту агресора. Підписатися можна тут
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"