В уряді запропонували вугільні регіони для першого етапу трансформації
Пілотні проєкти Справедливої трансформації вугільних регіонів проведуть у містах Червоноград та Мирноград, крім того, в уряді представили пріоритетні громади для першого етапу трансформації.
Про це повідомляє пресслужба уряду за підсумками засідання Координаційного центру з питань трансформації вугільних регіонів України.
Прем’єр Денис Шмигаль зазначив, що для "зеленого переходу" важливою умовою є впровадження справедливої трансформації вугільних регіонів із одночасним створенням нових можливостей для жителів вугільних громад та працівників вугільних підприємств.
За його словами, пілотні проєкти плануються у двох шахтарських містах: Червоноград та Мирноград. Але географія програми складається з 5 регіонів України, або понад 60 населених пунктів, у яких проживає майже мільйон людей.
"Трансформація вугільних регіонів — це не про закриття шахт. Ми говоримо про створення нових виробництв, розвиток соціальної сфери, інфраструктури та перехід до декарбонізованої економіки", — додав Шмигаль.
Під час засідання Мінрегіон також запропонував для першого етапу справедливої трансформації пріоритетні громади з усіх регіонів України.
Ключовими критеріями для вибору цих громад був рівень залежності локальних економік, бюджетів та сфери житлово-комунального господарства від вугільної галузі, стан вугільної промисловості на цих територіях, готовність громад до здійснення заходів зі справедливого переходу.
Нагадуємо:
Цьогоріч планується розпочати трансформацію вугільних регіонів, для цього хочуть створити відповідний фонд із залученням міжнародних партнерів.
У лютому прем'єр-міністр України Денис Шмигаль провів відеоконференцію з представниками Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини щодо реформування вугільного сектору та трансформації вугледобувних регіонів.
Так, наразі розробляється програма з поступової відмови від використання вугілля на період до 2030 року.
Наразі в Україні є 61 вугільний регіон – це мономіста, які прив’язані до єдиного підприємства, вугільної шахти або станції.
Проте відповідно до проєкту Концепції трансформації вугільної галузі, усі збиткові шахти України закриють протягом 10 років, а в найближчі роки мінімізують дотування вугільних підприємств із бюджету.
Для того, аби соціально забезпечити людей у цих регіонах, розробляється стратегія їхньої трансформації.
Економічна правда
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"