Санкції РНБО: Держгеонадр анулювала 19 спецдозволів
Держгеонадр відповідно до уведеного президентом Зеленським в дію рішення РНБО про санкції анулювала спецдозволи на надрокористування (нафтогазові площі) 19 компаніям.
Про це повідомляє прес-служба Держгеонадр.
Зазначається, що дія наказу відомства поширюється на поширюється на:
- Ново-Диканьську площу (ТОВ "Гео Коннект"),
- Попаснянсько-Самарську (ТОВ "Еджейн Макро"),
- Північно-Перещепинську (ТОВ "Глобал Гео Інвест"),
- Вільшанську (ТОВ "Транс Сет Гео"),
- Південно-Свистунківську (ТОВ "Еко Газ Альянс"),
- Південно-Зіньківську (ТОВ "Епівал Енерджи"),
- Бірківсько-Юхнівську (ТОВ "Гео Пост"),
- Фльорівсько-Ювілейну (ТОВ "Юноліт Ойл"),
- Руновщинську (ТОВ "Профі Нафт"),
- Боярсько-Чапаївську (ТОВ "Гео Таргент"),
- Дружинінську (ТОВ "Надра Прайд"),
- Гулаківську (ТОВ "Бест Гео Тех"),
- Зуївську (ТОВ "Гео Стенс"),
- Бутівсько-Миргородську (ТОВ "Надра Вест Груп"),
- Лютенсько-Будищанську (ТОВ "Гео Форс Ойл"),
- Північно-Федорівську (ТОВ "Бест Оіл Компані"),
- Майорівську (ТОВ "Надрапростір"),
- Давидівсько-Лелюхівську (ТОВ "Гео Вертикаль"),
- Клюшниківську (ТОВ "Інфо Гео Тренд").
"Увага Ради національної безпеки і оборони України до сфери надрокристування не є випадковою, адже ця галузь є однією з ключових у національній економіці та провідною в наповненні державного бюджету", - заявив голова Держгеонадр Роман Опімах.
Нагадаємо:
Президент Володимир Зеленський підписав указ, який вводить в дію рішення РНБО від 19 березня про санкції проти 19 компаній у сфері надрокористування.
19 березня за підсумками засідання РНБО секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що вводяться санкції проти 19 компаній, які використовують українські надра.
"Проти цих 19 компаній застосований максимальний вид санкцій, які може застосувати наша країна", – зазначив Данілов.
Запроваджені санкції включають: блокування активів, обмеження торгових операцій, припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень територією України, анулювання ліцензій, заборона на участь в приватизації і низку нших обмежень.
Компанії мають дозволи на геологічне вивчення нафтогазоносних площ на Полтавщині, що раніше належали компанії "Голден Дерік".
"Голден Дерік" за часів президентства Віктора Януковича була близькою до ексміністра Едуарда Ставицького та без конкурсів отримала три десятки родовищ в Полтавській області. Після зміни влади вона втратила ліцензії, але змогла більшу частину їх відсудити, що збіглося зі зміною власників фірми.
Власником стала фірма, що змінила назву на "Іст Юроуп Петролеум". 33% цієї компанії належали державній "Надра України", яка вийшла з засновників 31 грудня 2018 року.
У держреєстрі бенефіціаром низки цих компаній вказано їх керівника Віталія Лупето. Раніше вважалося, що надрокористувачі належать бізнесменові Павлу Фуксу, однак він спростував цю інформацію в інтерв'ю ЕП.
Данілов 19 березня також заявив, що в Україні проведуть аудит всіх дозволів на користування надрами країни, починаючи з 1994 року. Попередні перевірки показали, що більшість дозволів отримали компанії, контроль яких здійснюється через офшори.
25 березня Зеленський також підписав указ №122/2021 щодо введення в дію рішення РНБО - прем'єру Денису Шмигалю рекомендовано доручити Держгеонадру провести позапланові перевірки компаній, які поза аукціоном отримали спецдозволи на видобуток корисних копалин.
Економічна правда
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"