У НБУ прокоментували ймовірне розслідування щодо Рожкової по справі Приватбанку

П'ятниця, 19 березня 2021, 15:40
 

У Нацбанку заявили, що сприяють розслідуванням правоохоронних органів про зловживання щодо Приватбанку.

Про це заявили у прес-службі НБУ у відповідь на запит "Радіо Свобода".

У НБУ зазначили, що "продовжують захищати законність рішень щодо націоналізації "Приватбанку" і твердо стоять на позиції, що винні у зловживаннях особи мають бути притягнуті до відповідальності за доведення до банкрутства найбільшого банку в Україні".

"Взаємодія Національного банку зі всіма правоохоронними органами відбувається у порядку, в межах і спосіб, передбачених чинним законодавством, та з дотриманням НБУ вимог щодо таємниці слідства та правового режиму розкриття банківської таємниці", - заявляє прес-служба.

Реклама:

У НБУ також закликали журналістів утриматися від поширення інформації про незаконне виведення коштів із "Приватбанку" "до моменту отримання офіційних коментарів від правоохоронних органів".

Нагадаємо:

Перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова заявила, що їй не відомо про будь-які звинувачення на її адресу щодо співпраці з агенством Kroll по справі Приватбанку, але, за її словами, всередині НБУ ведуться внутрішні розслідування щодо такої співпраці.

Видання Kyiv Post повідомило, що проти першого заступника голови НБУ Катерини Рожкової та кількох співробітників НБУ, які працювали над розслідуванням та націоналізацією Приватбанку у 2016 році, ведеться розслідування - їм загрожують потенційні звинувачення у держзраді та розкраданні.

У грудні 2016 року уряд України за пропозицією Нацбанку й акціонерів "Приватбанку", найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію "Приватбанку".

Банк перейшов у державну власність, на його докапіталізацію загалом держава витратила понад 155 мільярдів гривень.

У вересні 2018 року Окружний адміністративний суд Києва підтвердив правомірність прийнятого Нацбанком рішення про віднесення "Приватбанку" до категорії неплатоспроможних, відхиливши позов клієнта банку.

Детективна агенція Kroll за підсумками аудиту Приватбанку підтвердила, що фінустанова до її націоналізації в кінці 2016 року була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків мінімум в 5,5 млрд доларів.

4 грудня 2018 року суд видав наказ про всесвітній арешт активів  екс-власників банку і зазначених шести компаній на суму більше 2,5 млрд доларів.

Суд також зобов'язав Коломойського і Боголюбова розкрити інформацію про всі свої  активи обмеженому колу осіб, які безпосередньо беруть участь в розгляді справи.

18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів щодо націоналізації Приватбанку.

27 травня 2019  року Приватбанк подав апеляційну скаргу на відповідне рішення суду.

Читайте також: Як Коломойський і Боголюбов вивели з Приватбанку 5,5 мільярда доларів

Ключові судові справи щодо Приватбанку

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: