Шмигаль сподівається, що накопичувальну пенсійну систему запровадять у 2021 році
Прем'єр Денис Шмигаль розраховує, що закон про введення в Україні накопичувального рівня пенсійної системи приймуть уже у 2021 році.
Про це він сказав в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".
"Ми з Міністерством соціальної політики повністю розробили стратегію введення накопичувальної пенсійної системи. Ми її обговорили і узгодили всі нюанси з профільним комітетом Верховної Ради.
Зараз це питання знаходиться в законодавчій площині. Відповідний проєкт закону підготовлений, будемо просити парламентаріїв прийняти його якомога швидше, щоб в цьому році ця накопичувальна пенсійна система була введена", - зазначив голова уряду.
За його словами, Україна потребує введення накопичувальної пенсійної системи і вважає неприйнятним, що за 30 років незалежності цього так і не зробили.
"Ще одним злочином, на мій погляд, є, відсутність в Україні цивілізованого фондового ринку. Є презентація, підготовлена Національною комісією з цінних паперів і фондових ринків спільно з USAID, ЄБРР і Американською торговою палатою. Вони готові виділити фінансування. Там величезний масштаб роботи", - додав він.
Шмигаль зазначив, що найближчим часом буде підписаний меморандум, після чого почнеться його впровадження.
"Ми хочемо, щоб нормальний фондовий ринок запрацював через рік. Але там маса законодавчої роботи. Тому, з урахуванням всіх нюансів бюрократії, для повноцінної роботи може знадобитися три роки", - визнав прем'єр.
Нагадаємо:
Раніше Шмигаль допускав запровадження накопичувального рівня пенсійного системи до 2021 року.
У листопаді 2020 року уряд схвалив законопроєкт із впровадження професійної накопичувальної системи для зайнятих на ризикових професіях осіб. Наразі це стосуватиметься осіб молодше 35 років.
Раніше голова комітету ВРУ з питань соцполітики Галина Третьякова говорила, що законопроєкт №2683 про введення загальнообов'язкового накопичувального пенсійного забезпечення необхідно прийняти в 2021 році, щоб відповідну модель можна було впровадити з 2023 року.
Глава комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова заявила, що для фінансування накопичувальних пенсій буде використовуватися частина з податків ЄСВ і ПДФО.
Наприкінці лютого 2019 року представники громадських організацій і недержавних пенсійних фондів зажадали від Кабміну посприяти впровадженню накопичувального рівня пенсійної системи з 2020 року і висловили побоювання, що другий етап пенсійної реформи буде відкладено на невизначений час.
У кінці грудня 2018 року через Меморандум про економічну і фінансову політику стало відомо, що Україна на період дії програми stand-by співпраці з МВФ припинить введення другого рівня пенсійної системи.
Детальніше про введення накопичувального рівня пенсійної системи читайте у статті Економічної правди.
Рекомендуємо почитати: Cьогоднішнім днем. Чому молоді українці залишаться без пенсії
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"