Мінфін звинуватив заклади охорони здоров'я у неефективному використанні бюджетних грошей
Станом на 1 жовтня 2020 року залишки коштів на рахунках 220 закладів охорони здоров'я, які надають послуги за програмою медгарантій, за оперативними даними, становлять понад 10 млрд грн - це може свідчити про неефективне використання ними бюджетних коштів у сфері охорони здоров'я.
Про це заявив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев, передає прес-служба Мінфіну.
Підкреслюється, що у 4 закладах охорони здоров'я залишки на рахунках перевищували 100 млн гривень. йдеться про такі заклади:
- Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (Львівська обл.) – 144,3 млн грн;
- Міську клінічну лікарню № 4 Дніпровської міської ради (Дніпропетровська обл.) – 134,5 млн грн;
- Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (Харківська обл.) – 122,8 млн грн;
- Сєвєродонецьку міську багатопрофільну лікарню (Луганська обл.) – 105,7 млн гривень.
"У 14 закладах залишки на рахунках становили від 50 до 100 млн грн. Разом сума залишків на рахунках цих закладів становила 948,28 млн грн.
Майже половина закладів охорони здоров’я (1012 закладів) мали залишки коштів на рахунках у розмірі від 1 до 10 млн грн. Загальна сума залишків на рахунках цих закладів становила 3 795,7 млн грн", - підкреслили у Мінфіні.
"Мінфін закликає до максимально ефективного використання коштів. Кожна гривня бюджетних коштів має працювати в інтересах громадян у максимально ефективний спосіб.
Враховуючи заплановане збільшення бюджетних видатків на сферу охорони здоров'я до 5% ВВП до 2023 року, Міністерство фінансів очікує від всіх розпорядників та одержувачів бюджетних коштів у сфері охорони здоров'я, щоб вони максимально ефективно використовували кожну гривню коштів платників податків. Пацієнти мають знати, що держава про них піклується", - заявив Роман Єрмоличев.
Також підкреслюється, що Міністерством охорони здоров'я не використовуються кошти, які знаходяться на рахунках відомства станом на 1 грудня 2020 року - 20,9 млрд гривень. Це свідчить про неефективне використання ними бюджетних коштів.
Економічна правда
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"