НБУ зберіг ставку на рівні 6% річних

Четвер, 10 грудня 2020, 14:05
 

Правління Національного банку ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 6% річних. Це – найнижчий рівень облікової ставки за історію незалежної України.

Про це заявив голова НБУ Кирило Шевченко 10 грудня під час брифінгу щодо рішень Правління Національного банку з монетарної політики.

Зазначимо, що зміна облікової ставки є важливим сигналом для визначення банками процентних ставок за вкладами і позиками.

Вона впливає на вартість кредитів, що надаються Нацбанком комерційним банкам. Чим вона вища, тим дорожче обходяться банкам позики рефінансування, тим дорожче вони пропонують власні кредити, тим менше позичальників оформляють позики.

Реклама:

Коли інфляція та ризики макроекономічної нестабільності в країні посилюються, центральний банк повинен вжити заходи для стабілізації. Тоді НБУ підвищує облікову ставку та проводить жорстку монетарну політику. Це означає, що кредитувати вже більш ризиковано, тому ціна на гроші в економіці зростає.

При зменшенні інфляції та поліпшенні макроекономічної ситуації облікова ставка зазвичай знижується і це спричиняє поступове здешевлення депозитів та кредитів.

Нагадаємо:

Нацбанк України може у грудні 2020 року знизити облікову ставку до 5,5%, йшлося у прогнозі аналітиків J.P. Morgan.

Правління Національного банку ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 6% річних.

Bank of America прогнозував, що Національний банк України на найближчому засіданні монетарного комітету 23 липня може зберегти облікову ставку на нинішньому рівні 6% річних.

Верховна Рада на засіданні 16 липня призначила голову правління державного "Укргазбанку" Кирила Шевченка головою Нацбанку.

Катерина Рожкова, яка виконувала функції в.о. голови НБУ до призначення Шевченка, заявила, що "не може бути, щоб була висока інфляція та низькі ставки".

Міністр економіки Ігор Петрашко допускає зниження облікової ставки Нацбанку нижче рівня інфляції.

Правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку з 8% до 6% річних із 12 червня 2020 року. Це – найнижчий рівень облікової ставки за історію незалежної України.

Аналітики агентства J.P. Morgan у зв'язку із відставкою голови НБУ Якова Смолія переглянули прогноз про зниження облікової ставки НБУ у 3 кварталі 2020 року до 5% на її збереження на рівні 6%.

Читайте також: Національний банк втрачає голову: чому Смолій подає у відставку і хто його замінить

Кирило Шевченко: Одні клієнти постраждали від карантину, а інші — намагаються цим скористатися

НБУ має нового голову: чи варто уже бігти купувати долари

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: