Єврокомісія запропонувала рамки адекватної мінімальної зарплати в ЄС

Четвер, 29 жовтня 2020, 10:25
 

Європейська комісія запропонувала директиву, яка гарантує, що працівники в ЄС будуть захищені адекватною мінімальною заробітною платою, що дозволяє вести гідний спосіб життя, де б вони не працювали.

Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться в заяві на сайті ЄК.

У Брюсселі вважають, що встановлена ​​на адекватному рівні мінімальна заробітна плата не тільки чинить позитивний соціальний вплив, але і приносить ширші економічні вигоди, оскільки скорочує нерівність у заробітній платі, допомагає підтримувати внутрішній попит і посилює стимули до роботи.

Адекватна мінімальна заробітна плата також може допомогти скоротити розрив в оплаті праці чоловіків і жінок, оскільки жінки отримують мінімальну заробітну плату більшу, ніж чоловіки.

Реклама:

Пропозиція також допомагає захистити роботодавців, які виплачують працівникам гідну заробітну плату, за рахунок забезпечення чесної конкуренції.

Поточна криза особливо вдарила по секторах з вищою часткою низькооплачуваних працівників, таким як клінінгові послуги, роздрібна торгівля, охорона здоров'я і довгостроковий догляд, а також догляд в інтернатах.

Мінімальна заробітна плата існує у всіх країнах-членах ЄС. У 21 країнах встановлено мінімальний розмір оплати праці, а в 6 державах-членах (Данія, Італія, Кіпр, Австрія, Фінляндія і Швеція) захист мінімальної заробітної плати забезпечується виключно колективними угодами.

Проте, відзначають в Єврокомісії, в більшості країн-членів ЄС працівники страждають від недостатнього відповідності та/або прогалин у сфері захисту мінімальної заробітної плати. На тлі цього пропонована Директива створює основу для підвищення адекватності мінімальної заробітної плати та доступу працівників до захисту мінімальної заробітної плати в ЄС.

"Пропозиція Комісії повністю відповідає допоміжному принципові: вона встановлює рамки для мінімальних стандартів, які поважають і відображають компетенцію держав-членів, а також автономію соціальних партнерів і свободу договорів в області заробітної плати. Вона не зобов'язує держави-члени вводити встановлену законом мінімальну заробітну плату, а також не встановлює загальний мінімальний рівень оплати праці", - відзначили в ЄК.

Європейська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: