Топ-10 інвесторів у "зелену" енергетику за рік заробили 14 мільярдів, найбільше – Ахметов
Десять найбільших інвесторів у відновлювальні джерела енергії заробили за 2019-й рік більше 14 мільярдів гривень. Найбільше заробила компанія "ДТЕК ВДЕ" Ріната Ахметова, яка отримала 4,7 млрд грн та зайняла 25,5% ринку.
Про це повідомляє LIGA.net.
У 2018 році за даними "Bihus.info", виручка ДТЕК від "зеленої енергетики" становила близько 3 млрд грн. Таким чином, в 2019 році компанія збільшила виручку на 56%.
У портфель ДТЕК входять, зокрема, Ботіївська (200 МВт), Приморська (200 МВт) і Орловська (100 МВт) вітроелектростанції (ВЕС). Також компанія управляє Трифонівською (10 МВт), Нікопольською (200 МВт) та Покровською (240 МВт) сонячні електростанції (СЕС).
На другому місці китайская група CNBM, яка отримала свої сонячні електростанції в Україні у 2015-му році у "спадок" від імперії братів Клюєвих (компанія Active Solar). СNBM належить 301 МВт "зелених" потужностей.
Виручка її електростанцій за минулий рік склала 2,9 млрд грн. Така сума пояснюється одним з найвищих "зелених" тарифів – 7,3 грн. за кВт/г.
Третю позицію зайняли шведські бізнесмени Карл Стурен і Йохан Боден, які до "зелених" інвестицій вклались у завод "Чумак".
У Херсонській області підприємцям належить шість вітропарків, загальна встановлена потужність яких – 335 МВт. За 2019 рік їхні електростанції згенерували електрики на 1,67 млрд грн.
Рекомендуємо почитати: Бенефіціари "зеленого тарифу": як нардепи, їхні сім'ї та помічники заробляють на електриці
Нагадуємо:
"Зелені" тарифи були введені в Україні в 2009 році, їх особливістю є те, що вони в кілька разів є вищими, ніж звичайні тарифів і зафіксовані в євро.
Введення цих "зелених" тарифів пов'язували з братами Клюєвими, які першими побудували ряд великих сонячних станцій на півдні України.
Всього в Україні "зелені" електростанції (вітрові, сонячні і т.д.) виробляють до 2% електроенергії, яка споживається в країні. Однак "зелена електроенергія" коштує ринку 8% всіх коштів, або близько 10 млрд грн за найвищими в Європі тарифами.
Служба безпеки України повідомляє про загрозу енергетичної безпеки країни та дестабілізацію Об’єднаної енергетичної безпеки через неконтрольоване зростання виробників "зеленої" енергетики і недосконалість ціноутворення.
29 квітня екснардеп і член наглядової ради "Укрзалізниці" Сергій Лещенко заявив, що Буславець ініціює зупинку трьох блоків АЕС і зменшення виробництва ще на 5 блоках.
За словами Лещенка, зупинка атомних блоків призведе до того, що не треба буде зупиняти працючі на дорогому "зеленому" тарифі сонячні станції олігарха Ріната Ахметова.
Пізніше Буславець заявила, що скорочення роботи атомних блоків пов'язане з ремонтними роботами, які є плановими та відбуваються кожного року.
4 травня "Інтерпайп" Віктора Пінчука заявив, що в останні дні квітня тарифи на електроенергію виросли на рекордні 38%. У компанії говорять про "системні дії уряду, спрямовані на свідоме підвищення вартості електроенергії в інтересах приватного монополіста, а не для підтримки всієї української промисловості
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заперечив звинувачення у лобізмі інтересів власника ДТЕК Рината Ахметова в енергетичній галузі та зазначив, що позапланових відключень АЕС немає.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"