Moody's погіршило прогноз для банківської системи України
Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service змінило прогноз банківської системи України на "стабільний" з "позитивного", вказавши на ризики, пов'язані зі зростанням споживчого кредитування.
Про це повідомляє Reuters.
"Швидко зростаючі споживчі кредити створять ризики для якості активів в довгостроковій перспективі", - сказав аналітик Лев Дорф.
За оцінками Moody's, питома вага проблемних кредитів в банківській системі України знизиться до 54% у кінці 2020 року з 69% на кінець 2018 року завдяки активізації кредитування та списанню старих кредитних боргів.
Незважаючи на те, що Moody's не чекає дефолтів за споживчими кредитахми в найближчі рік-півтора на тлі збільшення доходів домогосподарств, агентство попереджає, що подальше швидке зростання цього виду кредитування може негативно вплинути на якість банківських активів при низьких темпах економічного зростання.
У повідомленні Moody's йдеться, що стабільність української економіки і фінансової системи буде залежати від здатності Києва продовжити співпрацю з Міжнародним валютним фондом.
МВФ в грудні минулого року схвалив 14-місячну програму stand-by на суму 3,9 млрд доларів, щоб допомогти українській владі впоратися з борговими платежами і утримати фінансову стабільність в умовах політичної невизначеності через президентські та парламентські вибори в 2019 році.
Володимир Зеленський, обраний президентом в кінці квітня, розпустив парламент і призначив на 21 липня дострокові парламентські вибори, які раніше планувалися на кінець жовтня.
Після зміни президента, Київ і МВФ почали дискусії про необхідність підготовки нової програми, переговори щодо якої можуть початися після обрання нового парламенту і призначення нового уряду.
Читайте також: Кредитна пастка. Чим небезпечні позики на телевізори і смартфони
Нагадуємо:
Національний банк у 2019 році приділятиме багато уваги ризикам, пов'язаним із швидким зростанням споживчого кредитування.
У кредитному реєстрі Національного банку зібрана інформація про понад 80 тисяч позичальників - фізичних (53,2 тисячі) і юридичних (27,2 тисячі) осіб.
Портфель гривневих кредитів населенню за 2018 рік виріс на 31,4% - до 135,4 мільярда гривень.
Чистий прибуток платоспроможних банків України в 2018 році становив 21,7 мільярда гривень.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"